Thursday, 20 January , 2022
امروز : پنج شنبه, ۳۰ دی , ۱۴۰۰ - 17 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 12679
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۰۲ مهر ۱۴۰۰ - ۱۴:۰۴ |

معرفی زیان‌ده‌ترین بانک دولتی در ایران

  طبق آمارهای منتشرشده ۵ بانک دولتی، بانک ملی با ۶ هزار میلیارد و ۵۴۷ میلیون و ۲۵۹ تومان بیشترین زیان را در میان بانک‌های دولتی در سال قبل داشته است. با اجرای وعده احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد و دارایی که چند روز گذشته از انتشار صورت‌های مالی شرکت‌ها و بانک‌های دولتی خبر داد؛ طی […]

معرفی زیان‌ده‌ترین بانک دولتی در ایران
 

طبق آمارهای منتشرشده ۵ بانک دولتی، بانک ملی با ۶ هزار میلیارد و ۵۴۷ میلیون و ۲۵۹ تومان بیشترین زیان را در میان بانک‌های دولتی در سال قبل داشته است.

با اجرای وعده احسان خاندوزی، وزیر اقتصاد و دارایی که چند روز گذشته از انتشار صورت‌های مالی شرکت‌ها و بانک‌های دولتی خبر داد؛ طی چند روز گذشته صورت‌های مالی بانک‌های دولتی از جمله ملی، مسکن، توسعه صادارات ایران، صنعت و معدن و کشاورزی بر روی سایت کدال منتشر شد.

در این گزارش یکی از اقلام (سود (زیان) خالص) صورت های مالی این پنج بانک را بررسی کردیم. (ارقام به میلیون تومان است)

ریان خالص بیش از ۱۵ میلیارد تومانی برخی از بانک‌های دولتی

بر اساس مشاهدات  و محاسبات انجام شده، مجموع سود خالص این ۵ بانک دولتی در سال ۹۸، عدد ۱۴۹ میلیارد و ۲۴۳ میلیون  تومان را نشان می‌دهد که در سال ۹۹ به ۲۵۶ میلیارد و ۳۳۷ میلیون تومان رسیده که رشد ۷۱ درصدی را نشان می دهد.

 طبق صورت های مالی منتشر شده از بانک های مورد نظر مجموع زیان خالص آن ها در سال ۹۸، به عدد ۱۷ میلیارد و ۲۰۵ میلیون و ۳۱۹ تومان رسیده بود؛ که این میزان در سال ۹۹ به ۸ میلیارد و ۲۶۳ میلیون و ۲۲۱ تومان می رسد که به میزان ۵۱ درصد کاهش یافته است.

در مجموع می توان گفت؛ بانک ملی و مسکن نسبت به سال ۹۸، همچنان زیان ده بودند. بانک های توسعه صادرات ایران و کشاورزی سودده بودند و بانک صنعت و معدن نیز با توجه به زیانی که در سال قبل داشته، در سال ۹۹ سودده بوده است.

همچنین، در میان بانک های دولتی که صورت های مالی آن ها تا این لحظه منتشر شده است، بانک ملی نسبت به سایران زیان‌ده ترین بوده و بانک مسکن پس از آن در جایگاه دوم قرار دارد.

 


 

برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.