Tuesday, 18 January , 2022
امروز : سه شنبه, ۲۸ دی , ۱۴۰۰ - 15 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 15904
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۰۴ دی ۱۴۰۰ - ۲۲:۱۵ |

مرگ ۲۷ پناهجو در آب‌های دریای اژه

در حالی که در دو روز گذشته بسیاری از مردم جهان مشغول خرید هدیه بودند و خود را آماده برگزاری میهمانی‌های کریسمس می‌کردند، دست‌کم ۲۷ مهاجر در دو حادثه مجزا در دریای اژه و در تلاش برای رسیدن به اروپا غرق شدند. بنا بر گزارش گارد ساحلی یونان، اولین حادثه روز پنج‌شنبه در جنوب یونان […]

مرگ ۲۷ پناهجو در آب‌های دریای اژه

در حالی که در دو روز گذشته بسیاری از مردم جهان مشغول خرید هدیه بودند و خود را آماده برگزاری میهمانی‌های کریسمس می‌کردند، دست‌کم ۲۷ مهاجر در دو حادثه مجزا در دریای اژه و در تلاش برای رسیدن به اروپا غرق شدند.

بنا بر گزارش گارد ساحلی یونان، اولین حادثه روز پنج‌شنبه در جنوب یونان روی داده و در جریان آن قایقی با صدها سرنشین مهاجر عرق شده است. با تلاش گارد ساحلی این کشور حدود ۹۰ نفر از جمله ۵۲ مرد، ۱۱ زن و ۲۷ کودک نجات یافتند اما ۱۱ نفر در امواج اژه غرق شده‌اند.

تنها چند ساعت پس از این حادثه، قایق دومی این‌بار با ۸۰ سرنشین در نزدیکی جزیره پاروس غرق شد و ۱۶ نفر دیگر شامل ۱۲ مرد، سه زن و یک کودک جان خود را از دست دادند. گارد ساحلی یونان در جریان عملیات نجات سرنشینان این قایق نیز توانست ۶۳ نفر را نجات دهد.

این سومین حادثه غرق شدن مهاجران از چهارشنبه به اینسو بود.

در روز چهارشنبه نیز قایقی بادی حامل مهاجران عمدتاً عراقی، سوری و مصری در نزدیکی جزیره فولگاندروس در جنوب یونان واژگون شد که در جریان آن حادثه نیز دست‌کم سه نفر غرق شدند و ده‌ها تن دیگر همچنان مفقود هستند. سیزده سرنشین این قایق نیز به کمک گارد ساحلی یونان نجات یافتند.

کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل تخمین می‌زند که بین ژانویه تا نوامبر سال جاری میلادی بیش از ۲۵۰۰ نفر در دریا در تلاش برای رسیدن به اروپا کشته یا ناپدید شده باشند.

بر اساس گزارش این کمیسیون تقریباً یک میلیون نفر، عمدتاً پناهندگان سوری، در سال ۲۰۱۵ میلادی با سفر به جزایر یونان از مسیر ترکیه، وارد اتحادیه اروپا شده‌اند.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.