Sunday, 23 January , 2022
امروز : یکشنبه, ۳ بهمن , ۱۴۰۰ - 20 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 10972
  پرینتخانه » اخبار بالا, امــروز در تــاریخ, سیاست تاریخ انتشار : ۱۴ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۰ |

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی: از برگزاری عزاداری محرم کوتاه نمی‌آییم

  رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ضمن تأکید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مراسم عزاداری و حفظ سلامت عزاداران حسینی، گفت: حفظ سلامت مردم منافاتی با عزاداری و تعظیم شعائر ندارد. همایش مجازی «محرم»، با حضور ۱۰ هزار نفر از روحانیون شبکه امامان محلات و مبلغان شاخص در مراکز استان‌ها و ۴۰۰ شهرستان، سراسر کشور، با […]

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی: از برگزاری عزاداری محرم کوتاه نمی‌آییم
 

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ضمن تأکید بر رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در مراسم عزاداری و حفظ سلامت عزاداران حسینی، گفت: حفظ سلامت مردم منافاتی با عزاداری و تعظیم شعائر ندارد.

همایش مجازی «محرم»، با حضور ۱۰ هزار نفر از روحانیون شبکه امامان محلات و مبلغان شاخص در مراکز استان‌ها و ۴۰۰ شهرستان، سراسر کشور، با همکاری سازمان تبلیغات اسلامی و بنیاد هدایت برگزار شد.

در ابتدای این مراسم، حجت الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی ضمن تقدیر از مجاهدت‌های مبلغان و شبکه امامت در گره گشایی از مشکلات مردم و خدمت رسانی در عرصه‌های مختلف اجتماعی، اظهار داشت: نمونه‌ای از اجتماع مؤمنانه طلاب، مهرواره پربرکت محله همدل بود که به همت شما عزیزان اتفاق افتاد و توانستید مردم را به پای حل مسئله‌های محله خود بیاورید.

وی مهرواره محله همدل را کار بسیار ارزنده‌ای دانست و گفت: کسانی که در حوزه مدیریت کار کرده اند، می‌دانند که یکی از سخت‌ترین کارها در جوامع انسانی این است که اراده‌های مردمی را تجمیع کرده و به هم پیوند بزنند تا به حرکت‌های مردمی در عرصه‌های مختلف بینجامد.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی محرم را قله کارکرد مذهبی و تعظیم شعائر اسلامی خواند و بیان داشت: دایره وسیع‌تری از دست رسی به مخاطب در دهه محرم برای ما رقم می‌خورد. توقع طبیعی مردم این است که در این ماه مجال استفاده از مراسم‌های عزاداری برای آنها فراهم شود.

حجت الاسلام محمد قمی با تأکید بر اینکه باید در مراسم‌های مراقب سلامت مردم باشیم، گفت: این جزو مسئله‌های ضروری و اجتناب ناپذیر است اما این منافاتی ندارد با اینکه می‌خواهیم عزاداری بشود و تعظیم شعائر داشته باشیم. ما دنبال آن هستیم که بهتر از سال‌های قبل این کار را انجام بدهیم از فضاسازی محله و منطقه گرفته تا خود برنامه‌هایی که اجرا می‌شود.

وی افزود: ما از تعظیم شعائر کوتاه نمی آییم؛ این هویت ما است. تعظیم شعائر باید از سوی مردم انجام بشود اما اگر علما از این حرکت حمایت نکنند حتماً خسارت خواهیم دید. مراسم‌های محرم را مردم برگزار می‌کنند ولی ما خادمی هستیم که باید برگزاری این مراسم‌ها را تسهیل کنیم.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: هر اندازه که بتوانیم باید کاری کنیم که حال و هوای شهر و محله ما امام حسینی شود؛ تعظیم شعائر عهد مؤمنانه جمعی بین ما است و امسال این مهم بهتر از سال‌های گذشته انجام خواهد شد.

حجت الاسلام محمد قمی با اشاره به آیه «وَ مَن یُعَظِّمْ شَعَائِرَ اللَّهِ فَإِنَّهَا مِن تَقْوَی الْقُلُوب» گفت: همانطور که می‌دانید دشمن ایمان مردم را مورد هدف قرار داده است و ایمان مردم با تعظیم شعائر تقویت می‌شود.

وی با بیان اینکه تحکیم رابطه مردم، مسجد و امام در محرم بهتر اتفاق می‌افتد، ابراز داشت: گاهی ممکن است پیام ما از طریق شعری که برای مداح آماده شده است به مخاطب منتقل شود، گاهی از طریق پرچمی که در محل برگزاری مراسم نصب شده، این اتفاق می‌افتد.


به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.