Wednesday, 19 January , 2022
امروز : چهارشنبه, ۲۹ دی , ۱۴۰۰ - 16 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 15815
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۲۹ آذر ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۸ |

اعلام رقم سالانه مالیات ثروتمندترین فرد جهان

ایلان‌ ماسک، به عنوان پول‌دارترین فرد جهان اخیراً رقم واقعی مالیات خود برای سال ۲۰۲۱ را فاش کرد. بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت‌ خودروسازی تسلای آمریکا است و هم اکنون با اختلاف ثروتمندترین فرد جهان به شمار می‌رود شب گذشته در توئیتر نوشت که امسال باید ۱۱ میلیارد دلار مالیات بپردازد،‌ وی اخیراً از سوی نشریه […]

اعلام رقم سالانه مالیات ثروتمندترین فرد جهان

ایلان‌ ماسک، به عنوان پول‌دارترین فرد جهان اخیراً رقم واقعی مالیات خود برای سال ۲۰۲۱ را فاش کرد.

بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت‌ خودروسازی تسلای آمریکا است و هم اکنون با اختلاف ثروتمندترین فرد جهان به شمار می‌رود شب گذشته در توئیتر نوشت که امسال باید ۱۱ میلیارد دلار مالیات بپردازد،‌ وی اخیراً از سوی نشریه تایمز به عنوان مرد سال جهان معرفی شد.

الیزابت وارن، سناتور دموکرات کنگره آمریکا هم چند روز پیش گفته بود که وی به جای سوء استفاده از دیگران باید مالیاتش را بپردازد.

ماسک هم در پاسخ به وی در توئیتر نوشت: ما قرار است بیش از هر فرد دیگری در تاریخ آمریکا امسال مالیات بپردازیم. طی چند هفته گذشته ماسک ۱۴ میلیارد دلار از سهام خود در شرکت تسلا را فروخته و با توجه به آنکه ارزش شرکت تسلا حدود یک تریلیون دلار شده و ماسک بیش از ۲۰ درصد سهام آن را در اختیار دارد ارزش دارایی‌هایش بیش از ۲۰۰ میلیارد دلار برآورد می‌شود.

اعلام اینکه ماسک تصمیم گرفته بخشی از سهام خود در شرکت تسلا را بفروشد باعث شد تا سهام تسلا ۲۵ درصد سقوط کند و همین امر برخی سهامداران این شرکت را بر آن داشته تا به خاطر اقدام ماسک از شرکت تسلا شکایت کنند.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.