Friday, 12 August , 2022
امروز : جمعه, ۲۱ مرداد , ۱۴۰۱ - 15 محرم 1444
شناسه خبر : 11160
  پرینتخانه » وقایع اتفاقیه, فرهنگ و هنر تاریخ انتشار : ۱۹ مرداد ۱۴۰۰ - ۲۳:۴۵ |

اعتراض انجمن سینماگران زن اسپانیا به اعطای جایزه به جانی دپ

  گروه بین‌المللی فیلمسازان اسپانیایی تصمیم جشنواره فیلم سن سباستین برای اعطای بالاترین نشان این جشنواره به جانی دپ را محکوم کردند. این گروه از فیلمسازان زن می‌گویند اعطای چنین جایزه‌ای به کسی که اتهامات بسیاری در خصوص خشونت خانگی علیه او مطرح است، اعتبار این جشنواره بین‌المللی را خدشه‌دار کرد. قرار است این جشنواره […]

اعتراض انجمن سینماگران زن اسپانیا به اعطای جایزه به جانی دپ
 

گروه بین‌المللی فیلمسازان اسپانیایی تصمیم جشنواره فیلم سن سباستین برای اعطای بالاترین نشان این جشنواره به جانی دپ را محکوم کردند.

این گروه از فیلمسازان زن می‌گویند اعطای چنین جایزه‌ای به کسی که اتهامات بسیاری در خصوص خشونت خانگی علیه او مطرح است، اعتبار این جشنواره بین‌المللی را خدشه‌دار کرد.

قرار است این جشنواره معتبر که در ماه آینده میلادی در اسپانیا برگزار می‌شود، این جایزه را به این بازیگر ۵۸ ساله اعطا کند. این جایزه برترین جایزه این رویداد است و هدف آن تجلیل از دستاوردهای مادام‌العمر است.

کریستینا آندرو، رئيس انجمن فیلمسازان زن و رسانه‌های سمعی و بصری اسپانیا با اشاره به اینکه از تصمیم این جشنواره شگفت‌زده شده افزود: «این اتفاقی بسیار بد است و پیام وحشتناکی را به عموم منتقل می‌کند؛ تا زمانی که بازیگر خوبی باشید، اهمیتی ندارد که فردی آزارگر و یا سواستفاده کننده باشید.»

اشاره خانم آندرو به حکمی است که یک سال پیش یک قاضی بریتانیایی در خصوص وارد دانستن اتهامات خشونت خانگی از سوی جانی دپ صادر کرده بود.

جشنواره بین‌المللی فیلم سن سباستین که ۱۷ تا ۲۵ سپتامبر در شمال اسپانیا برگزار می‌شود قرار است این جایزه را به دپ اعطا کند. پیش‌بینی می‌شود این بازیگر نامدار آمریکایی شخصا در این جشنواره حضور پیدا کند. آقای دپ به درخواست‌های خبرگزاری آسوشیتدپرس برای اظهار نظر در این رابطه پاسخی نداده است.

پس از آنکه روزنامه سان چاپ بریتانیا در گزارشی در سال ۲۰۱۸ جانی دپ را متهم کرده بود که امبر هرد، همسر سابق خود را کتک می‌زده است، این بازیگر هالیود از این نشریه شکایت کرد.

اما دادگاه پس از دو هفته بررسی ادعاهای دو طرف، به درست بودن ادعاهای منتشر شده در این نشریه حکم داد. به گفته قاضی ۱۲ مورد از ۱۴ موردی که در گزارش روزنامه سان به آنها اشاره شده بود، صحیح بوده و جانی دپ همسر پیشین خود را کتک زده است.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.