Wednesday, 10 August , 2022
امروز : چهارشنبه, ۱۹ مرداد , ۱۴۰۱ - 13 محرم 1444
شناسه خبر : 9580
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۰۹ تیر ۱۴۰۰ - ۲۰:۳۹ |

اعلام آمار فعالیت شهروندان اروپایی در شبکه‌های اجتماعی

  نرخ مشارکت جمعیت ۱۶ تا ۷۴ ساله اتحادیه اروپا در شبکه‌های اجتماعی با ۳ درصد افزایش به ۵۷ درصد در سال ۲۰۲۰ رسید. اداره آمار کمیسیون اروپا(یورواستات) به مناسبت روز جهانی رسانه‌های اجتماعی(۳۰ ژوئن) نتایج نظرسنجی انجام شده در مورد میزان مشارکت مردم کشورهای عضو اتحادیه اروپا در شبکه‌های اجتماعی را منتشر کرد که […]

اعلام آمار فعالیت شهروندان اروپایی در شبکه‌های اجتماعی
 

نرخ مشارکت جمعیت ۱۶ تا ۷۴ ساله اتحادیه اروپا در شبکه‌های اجتماعی با ۳ درصد افزایش به ۵۷ درصد در سال ۲۰۲۰ رسید.

اداره آمار کمیسیون اروپا(یورواستات) به مناسبت روز جهانی رسانه‌های اجتماعی(۳۰ ژوئن) نتایج نظرسنجی انجام شده در مورد میزان مشارکت مردم کشورهای عضو اتحادیه اروپا در شبکه‌های اجتماعی را منتشر کرد که بر پایه آن جمعیت ۱۶ تا ۷۴ ساله دانمارک با ثبت نرخ مشارکت ۸۵ درصدی در صدر قرار گرفت.

بر پایه نتایج این نظرسنجی، به طور متوسط ۸۷ درصد جمعیت جوان و ۲۲ درصد سالخوردگان ساکن اتحادیه اروپا طی سه ماه پیش از انجام این نظرسنجی در شبکه‌های اجتماعی فعال بوده‌اند که میانگین وزنی آن در مقایسه با سال ۲۰۱۹ نزدیک به ۳ درصد افزایش یافته و در مقایسه با نرخ مشارکت ۳۶ درصدی در سال ۲۰۱۱، نشان از رشد چشم‌گیر فراگیری استفاده از شبکه‌های اجتماعی در میان مردم اتحادیه دارد.

در میان کشورهای عضو اتحادیه اروپا پس از دانمارک، بزرگسالان ساکن در کشورهای بلژیک(۷۹ درصد)، قبرس(۷۸ درصد)، فنلاند(۷۵ درصد) و مجارستان(۷۴ درصد) بیشترین نرخ مشارکت در شبکه‌های اجتماعی را از آن خود کردند.

Eurostat

نتایج نظرسنجی یورواستات همچنین نشان می‌دهد که در میان جوانان ۱۶ تا ۲۴ ساله ساکن در اتحادیه اروپا تقریباً ۸۷ درصد افراد در شبکه‌های اجتماعی فعال هستند که این نرخ از ۹۷ درصد در دانمارک تا ۷۹ درصد در ایتالیا در نوسان است.

بر پایه نتایج این نظرسنجی، در میان افراد ۶۵ تا ۷۴ ساله نیز بیش از یک پنجم مردم اتحادیه اروپا معادل ۲۲ درصد در شبکه‌های اجتماعی مشارکت دارند که بالاترین نرخ در دانمارک با ۶۰ درصد و پایین‌ترین حد با ۱۰ درصد در کرواسی به ثبت رسیده است. پس از دانمارک، سالخوردگان بلژیک(۴۹ درصد) و فنلاند(۴۶ درصد) بیش از جمعیت مُسن سایر کشورهای اروپایی از شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.