Friday, 12 August , 2022
امروز : جمعه, ۲۱ مرداد , ۱۴۰۱ - 15 محرم 1444
شناسه خبر : 9554
  پرینتخانه » وقایع اتفاقیه, سیاست تاریخ انتشار : ۰۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۸ |

قیس خزعلی: خون سربازان امریکایی را خواهیم ریخت

  رهبر عصائب اهل الحق عراق به ریختن خون سربازان آمریکایی در این کشور در واکنش به حملات اخیر آمریکا به پایگاه‌های حشد شعبی در مرزهای عراق و سوریه تهدید کرد. قیس خزعلی کفت: ما خواهان ریختن خون و به راه انداختن جنگ نیستیم و مقاومت مایل است تا آنجا که ممکن است از ریختن […]

قیس خزعلی: خون سربازان امریکایی را خواهیم ریخت
 

رهبر عصائب اهل الحق عراق به ریختن خون سربازان آمریکایی در این کشور در واکنش به حملات اخیر آمریکا به پایگاه‌های حشد شعبی در مرزهای عراق و سوریه تهدید کرد.

قیس خزعلی کفت: ما خواهان ریختن خون و به راه انداختن جنگ نیستیم و مقاومت مایل است تا آنجا که ممکن است از ریختن خون افراد جلوگیری کند. تاکتیک ما در مرحله گذشته تحلیل توانایی‌های نظامی دشمن برای مجبور کردن آن به عقب نشینی بود اما دشمن آمریکایی ثابت کرد که هیچ حرمتی برای خون مردم عراق قائل نیست.

وی گفت: دشمن بزدل آمریکایی ابتدا کشتن نیروهای ما را شروع کرد و جنگ را به این سطح رساند. عملیات مقاومت به مرحله جدیدی رسیده است و قصاص خون جوانان ما تنها با خون سربازان اشغالگر خواهد بود. چشم در برابر چشم، دندان در برابر دندان. کسی که آغازگر جنگ است ظالم‌تر است. اگر آمریکا به ریختن خون عراقی‌ها ادامه بدهد ما قادر به ادامه پاسخ هستیم. ما از حیث مکان و منحصربفرد بودن سلاح‌هایمان آمادگی کامل و برنامه ریزی داریم که دشمن هرگز انتظار آن را نخواهد داشت.

خزعلی گفت: بسیاری از گروه‌های سیاسی موضع خوبی درباره محکومیت این تجاوز داشتند اما تعداد زیادی از گروه‌ها نیز هیچ اظهارنظری نکردند گویی این مساله به آن‌ها هیچ ارتباطی ندارد. طرف کردی نیز هیچ موضعی اتخاذ نکرد. گروه‌های مقاومت بر تصمیم خود برای مقاومت در برابر آمریکایی‌ها و تشدید عملیات‌شان مصمم هستند.

این اظهارات در واکنش به حملات اخیر آمریکا به پایگاه‌های حشد شعبی در مرزهای عراق و سوریه ایراد شد که طی آن چهار نیروی حشد شعبی شهید شدند.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.