Saturday, 6 August , 2022
امروز : شنبه, ۱۵ مرداد , ۱۴۰۱ - 9 محرم 1444
شناسه خبر : 9515
  پرینتخانه » سیاست, صفحه ویژه انتخابات, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۰۹ تیر ۱۴۰۰ - ۱۸:۴۵ |
عضو حزب موتلفه اسلامی

۲۷۰۰۰۰۰ از آراء باطله به نام احمدی نژاد بوده است

  حمیدرضا ترقی از اعضای حزب موتلفه اسلامی می گوید مرجعی مطلعی به او گفته که حدود ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار رای با نام محمود احمدی‌نژاد در انتخابات اخیر به صندوق ریخته شده است. بحث آراء باطله به احمدی نژاد هم رسید و حمیدرضا ترقی از اعضای حزب موتلفه اسلامی  ادعا کرد که حدود […]

۲۷۰۰۰۰۰ از آراء باطله به نام احمدی نژاد بوده است
 

حمیدرضا ترقی از اعضای حزب موتلفه اسلامی می گوید مرجعی مطلعی به او گفته که حدود ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار رای با نام محمود احمدی‌نژاد در انتخابات اخیر به صندوق ریخته شده است.

بحث آراء باطله به احمدی نژاد هم رسید و حمیدرضا ترقی از اعضای حزب موتلفه اسلامی  ادعا کرد که حدود ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار رای با نام محمود احمدی‌نژاد در انتخابات اخیر به صندوق ریخته شده است.

این ادعا با واکنش روح  الله جمعه ای مشاور وزیر کشور روبرو شد. او در توییتی نوشت؛«شایعات مربوط به تفکیک اسامی آرای باطله کاملا کذب بوده و آرای باطله شامل آرای سفید و با نام‌های متفرقه است که حجم آرای سفید بیش از دو برابر آرای با نام بوده است. تنها مرجع اعلام جزئیات انتخابات وزارت کشور است.»

در این ارتباط حمیدرضا ترقی در گفت و گویی به این نکته پرداخت که آمار و ارقام آراء باطله با نام احمدی نژاد را از چه منبعی اعلام کرده است.

*آقای ترقی! امروز ادعایی درباره آراء احمدی نژاد در انتخابات مطرح کردید که مشاور وزیر کشور تکذیب کرد. طبق اعلام کدام مرجع مدعی شدید ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار رأی با نام محمود احمدی نژاد در انتخابات اخیر به صندوق ریخته شده است که جزو آراء باطله محسوب می شود؟

مرجع رسمی نبود بلکه یک مرجع مطلعی بوده که گفته نامش فاش نشود. او این موضوع را به من منعکس کرده است.

* این مرجع مطلعی که نمی خواهد اسمش فاش شود از وزارت کشور بوده است یا….؟

بله از همان وزارت کشور بوده است. منتهی کسی بوده که گفته نامش فاش نشود و اینگونه این خبر را داده است. 

* ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار رأی باطله با نام احمدی نژاد ، آنهم وقتی کاندیدا نبوده است چه پیامی دارد؟ 

به نسبت نظرسنجی هایی که در گذشته بود رقم پایینی بود،  به هر حال رأی آقای احمدی نژاد در نظر سنجی ها رأی بالایی بود یعنی در آن دورانی که که برای همه اشخاص در معرض کاندیداتوری نظرسنجی صورت می گرفت اگر یادتان باشد آقای احمدی نژاد همواره نفر دوم یا سوم بود نفر دوم و سوم بودن رأی قابل توجهی است. بعد از اینکه آقای احمدی نژاد رأی نداد و انتخابات را تحریم کرد برخی به حرفش گوش دادند و برخی هم مصالح را این گونه دیدند که بیایند رأی بدهند منتهی شناسنامه شان مهر رأی دادن بخورد اما به نام آقای احمدی نژاد باشد. 

ولی به هرحال همین رأی باطله دادن به ایشان آنهم وقتی آراء باطله رتبه دوم را دارد موضوع را مهم می کند و …

به هر حال نمی توان گفت این جمعیتی که به آقای احمدی نژاد اعتقاد داشتند اینها در کشور کم هستند چراکه یک قشر قابل توجهی در جامعه هنوز نقاط منفی که نخبگان از آن مطلع هستند را چندان مطلع نیستند و به آن کارهایی که آقای احمدی نژاد در مقطع دولتش انجام داده پایبندی دارند قطعا اگر صلاحیت آقای احمدی نژاد تایید می شد رأی قابل توجهی در رقابت با کاندیداهایی که مطرح بودند به غیر از آقای رئیسی به دست می آورد و حتی بیشتر رأی می آورد.

این رقم آراء چندان غیرطبیعی نیست منتهی اینها کسانی هستند که گوش به حرف ایشان ندادند و رأی دادند یعنی آمده اند بگویند ما نظام را قبول داریم منتهی فرد موردنظرمان آقای احمدی نژاد بوده که صلاحیتش تایید نشد. رهبری هم اشاره کردند که ممکن است برخی آن فردی را که مورد نظرشان بود در لیست یا نامزدهای مورد تایید شورای نگهبان نبوده است.

 

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.