Sunday, 7 August , 2022
امروز : یکشنبه, ۱۶ مرداد , ۱۴۰۱ - 10 محرم 1444
شناسه خبر : 9485
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۰۸ تیر ۱۴۰۰ - ۲:۰۲ |
وزیر امور خارجه پاکستان

اگر طالبان در افغانستان سیطره یابد، مرز را می‌بندیم

  وزیر امور خارجه پاکستان گفت ممکن است پس از خروج ایالات متحده خشونت و بی‌قانونی در افغانستان افزایش یابد و در صورتی که طالبان کنترل آن را به دست بگیرد، پاکستان مرزش را با این کشور می‌بندد. شاه محمود قریشی در کنفرانس هفتگی خود گفت، اسلام‌آباد طی سالیان گذشته حدود سه میلیون و نیم […]

اگر طالبان در افغانستان سیطره یابد، مرز را می‌بندیم
 

وزیر امور خارجه پاکستان گفت ممکن است پس از خروج ایالات متحده خشونت و بی‌قانونی در افغانستان افزایش یابد و در صورتی که طالبان کنترل آن را به دست بگیرد، پاکستان مرزش را با این کشور می‌بندد.

شاه محمود قریشی در کنفرانس هفتگی خود گفت، اسلام‌آباد طی سالیان گذشته حدود سه میلیون و نیم آواره افغانستانی را پذیرفته است اما دیگر نمی‌تواند تعداد بیشتری را پذیرا باشد.

قریشی گفت: نمی‌توانیم بیش از این پذیرش کنیم. مجبور می‌شویم مرزهایمان را ببندیم. ما باید حافظ منافع ملی خودمان باشیم. پاکستان به تلاش‌های دیپلماتیک خود برای صلح در این کشور ادامه خواهد داد و از رهبری منتخب دموکراتیک آن استقبال می‌کند.

میلیون‌ها افغانستانی پس از خروج شوروی در ۱۹۸۹ از دست درگیری داخلی میان گروه‌های مجاهدین به پاکستان رفتند. طالبان تا اندکی پس از حملات یازده سپتامبر در ۲۰۰۱ به خاک آمریکا، حکومت در افغانستان را در دست داشت تا اینکه به دست ائتلاف تحت امر آمریکا عزل شد.

در هفته‌های گذشته، شبه‌نظامیان طالبان چندین منطقه در جنوب و شمال افغانستان را در دست گرفته و بسیاری از نیروهای امنیتی دولتی را وادار به تسلیم کرده و سلاح و خودروهای نظامی آنها را توقیف کردند.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.