Friday, 12 August , 2022
امروز : جمعه, ۲۱ مرداد , ۱۴۰۱ - 15 محرم 1444
شناسه خبر : 9347
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۰۳ تیر ۱۴۰۰ - ۱۷:۰۵ |
در آستانه نشست رهبران اروپایی

تأکید مرکل و ماکرون بر گفت و گوی مستقیم با پوتین

  آنگلا مرکل در آستانه نشست رهبران اروپایی گفت که اتحادیه اروپا باید «راهی برای ارتباط مستقیم» با روسیه و ولادیمیر پوتین برقرار کند. صدراعظم آلمان در سخنان خود تاکید کرد که اتحادیه اروپا باید « سازوکارهایی برای واکنش مشترک به تحریکات روسیه» ایجاد کند که بهترین راه به گفته خانم مرکل «گفتگوی مستقیم با […]

تأکید مرکل و ماکرون بر گفت و گوی مستقیم با پوتین
 

آنگلا مرکل در آستانه نشست رهبران اروپایی گفت که اتحادیه اروپا باید «راهی برای ارتباط مستقیم» با روسیه و ولادیمیر پوتین برقرار کند. صدراعظم آلمان در سخنان خود تاکید کرد که اتحادیه اروپا باید « سازوکارهایی برای واکنش مشترک به تحریکات روسیه» ایجاد کند که بهترین راه به گفته خانم مرکل «گفتگوی مستقیم با رئیس جمهوری روسیه» است.

صدراعظم آلمان گفت: «ما باید سازوكارهایی ایجاد كنیم تا بتوانیم به طور مشترك و به اتفاق آرا به تحریکات روسیه پاسخ دهیم.»

یکی از محورهای اصلی گفتگوهای رهبران اروپایی در نشست دو روزه بروکسل رابطه اتحادیه اروپا با فدراسیون روسیه است.

همچنی امانوئل ماکرون در دیدار با مرکل در بروکسل پیشنهاد برگزاری نشست‌های مشترک بین اتحادیه اروپا و روسیه را مطرح کرد. رئیس جمهور فرانسه در این دیدار تاکید کرد که ترمیم رابطه اتحادیه اروپا با روسیه از «ضروریات» است.

همزمان، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین گفت که ولادیمیر پوتین از پیشنهاد فرانسه و آلمان حمایت می‌کند. پسکوف همچنین تاکید کرد که بروکسل و مسکو به این گفتگو احتیاج دارند.

روابط بین اتحادیه اروپا و روسیه از زمان الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه و آغاز درگیری‌ها در اوکراین در سال ۲۰۱۴ مرتبا رو به زوال و سردی گذاشته است. اتحادیه اروپا تحریم‌هایی را علیه روسیه پس از اشغال و جدایی کریمه از اوکراین وضع کرده است.

بحران داخلی در بلاروس و حمایت ولادیمیر پوتین از ویکتور لوکاشنکو، رئیس جمهوری بلاروس، کمکی به کاهش تنش‌ها بین اتحادیه اروپا و روسیه نکرده است.

هفته گذشته جوزپ بورل، نماینده سیاست خارجی اتحادیه اروپا، گفت که اتحادیه اروپا باید در برابر تلاش‌های مخرب روسیه در جهت تضعیف این نهاد اروپایی «مقتدر‌تر و مقاوم‌تر» باشد و به تهدید‌های مسکو به صورت نظام‌مند و یکپارچه پاسخ دهد.

 


 

برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.