Thursday, 5 August , 2021
امروز : پنج شنبه, ۱۴ مرداد , ۱۴۰۰ - 27 ذو الحجة 1442
شناسه خبر : 8786
  پرینتخانه » وقایع اتفاقیه, امــروز در تــاریخ, سیاست تاریخ انتشار : ۲۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۲:۱۷ |
در آستانه دیدار پوتین و بایدن

حمایت پوتین از ترامپ و هشدار به بایدن

  ولادیمیر پوتین در آستانه دیدارش با جو بایدن، همتای آمریکایی خود ابراز امیدواری کرد که جانشین دونالد ترامپ کمتر او «دمدمی مزاج» باشد. رئیس جمهور روسیه در گفتگو با شبکه «ان بی سی» از جو بایدن به عنوان فردی باسابقه در دنیای سیاست یاد کرد که «کاملا با دونالد ترامپ متفاوت» است. وی گفت […]

حمایت پوتین از ترامپ و هشدار به بایدن
 

ولادیمیر پوتین در آستانه دیدارش با جو بایدن، همتای آمریکایی خود ابراز امیدواری کرد که جانشین دونالد ترامپ کمتر او «دمدمی مزاج» باشد.

رئیس جمهور روسیه در گفتگو با شبکه «ان بی سی» از جو بایدن به عنوان فردی باسابقه در دنیای سیاست یاد کرد که «کاملا با دونالد ترامپ متفاوت» است. وی گفت که جو بایدن تقریبا تمام دوران بزرگسالی خود را در دنیای سیاست گذرانده است و به همین دلیل «مزایا و معایبی» در مقایسه با دونالد ترامپ دارد. ولادیمیر پوتین افزود: «با این حال امیدوارم دیگر شاهد حرکات دمدمی مزاج از طرف رئیس جمهوری آمریکا نباشیم.»

وی در عین حال دونالد ترامپ را مردی «خارق العاده» و «بااستعداد» توصیف کرد. رئیس جمهوری روسیه گفت: «حتی اکنون هم فکر می کنم رئیس جمهوری سابق ترامپ فردی خارق العاده است زیرا در غیر این صورت به ریاست جمهوری نمی رسید.»

ولادیمیر پوتین قرار است روز چهارشنبه برای اولین بار از زمان به قدرت رسیدن جو بایدن با وی دیدار کند. رهبران دو کشور در حالی با یکدیگر در سوئیس دیدار خواهند کرد که جو بایدن چند ماه پیش در جریان مصاحبه ای گفته بود همتای روسی خود را «قاتل» می داند.

رئیس جمهوری روسیه استفاده جو بایدن از چنین ادبیاتی را ناشی از «رفتار مردسالارانه» دانست. وی گفت چنین ادبیاتی «بخشی از فرهنگ سیاسی آمریکا است و عادی ارزیابی می شود اما اینجا اینچنین نیست. در واقع اینجا چنین چیزی عادی نیست.»

ولادیمیر پوتین همچنین از «پائین ترین سطح» در روابط روسیه با آمریکا طی سال های اخیر سخن گفت.

 


 

برچسب ها
, , ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.