Tuesday, 25 January , 2022
امروز : سه شنبه, ۵ بهمن , ۱۴۰۰ - 22 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 8702
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۲۰ خرداد ۱۴۰۰ - ۲:۲۰ |

ترودو کشتار یک خانواده مسلمان را حمله تروریستی دانست

  نخست وزیر کانادا در واکنش به حمله راننده کامیونی به یک خانواده مسلمان و مرگ چهار نفر از آن‌ها گفت که این حادثه یک حادثه تروریستی بوده است. راننده کامیونی در کانادا عامدانه ۴ عضو یک خانواده مسلمان را کشت. قربانیان یک زن ۷۴ ساله، یک مرد ۴۶ ساله، یک زن ۴۴ ساله و […]

ترودو کشتار یک خانواده مسلمان را حمله تروریستی دانست
 

نخست وزیر کانادا در واکنش به حمله راننده کامیونی به یک خانواده مسلمان و مرگ چهار نفر از آن‌ها گفت که این حادثه یک حادثه تروریستی بوده است.

راننده کامیونی در کانادا عامدانه ۴ عضو یک خانواده مسلمان را کشت. قربانیان یک زن ۷۴ ساله، یک مرد ۴۶ ساله، یک زن ۴۴ ساله و یک دختر ۱۵ ساله بودند. پسر ۹ ساله خانواده نیز در این حادثه جراحت برداشت و در بیمارستان بستری است.

جاستین ترودو در نشستی که در مجلس عوام این کشور سخن می‌گفت از این حادثه به عنوان یک حادثه تروریستی نام برد.

او در همین زمینه گفت: «این کشتار اتفاقی نبود، این یک حمله تروریستی بود. ما نباید به چنین رفتار وحشیانه‌ای عادت کنیم، نباید اجازه دهیم چنینرویدادهایی عادی قلمداد شود.»

وی تاکید کرد: «ما نه تنها باید بگوییم که دیگر بس است بلکه باید در این زمینه دست به اقدامی بزنیم. [در این جامعه] نباید هیچ نوعی از تنفر راه خودش را بیابد چرا که تبعات آن می‌تواند بیش از حد جدی باشد.»

فرد مظنون حادثه اخیر در کاناد یک پسر جوان ۲۰ ساله است و اندکی پس از حادثه بازداشت و روز دوشنبه به چهار قتل عمد و سوء قصد متهم شد.

ترودو همچنین تاکید کرد: «ما باید برای مقابله با نژادپرستی و ترور برخیزیم و در کنار یکدیگر آنچه کشور ما را قوی نگه داشته در آغوش بگیریم؛ یعنی تنوع و دیگرگونی‌مان را.»

پلیس کاناد معتقد است که این تصادف یک جرم عامدانه در اثر نفرت بوده است.

پاول ویت، سرپرست تحقیقات روز گذشته در یک نشست خبری گفت: «اعتقاد بر این است که این قربانیان به دلیل مسلمان بودن مورد هدف قرار گرفته‌اند.»

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.