Monday, 17 January , 2022
امروز : دوشنبه, ۲۷ دی , ۱۴۰۰ - 14 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 8561
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۸ |

واکنش ترامپ به تعلیق حسابش در فیسبوک

  رئیس جمهور سابق آمریکا تصمیم فیس‌بوک برای تمدید تعلیق حساب کاربری‌اش تا سال ۲۰۲۳ را توهینی به ۷۵ میلیون رای‌دهنده به خود توصیف کرد. فیس‌بوک اعلام کرد حساب کاربری دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، در این شبکه اجتماعی را برای مدت دو سال از تاریخ ۷ ژانویه که تعلیق آن آغاز شده بود، […]

واکنش ترامپ به تعلیق حسابش در فیسبوک
 

رئیس جمهور سابق آمریکا تصمیم فیس‌بوک برای تمدید تعلیق حساب کاربری‌اش تا سال ۲۰۲۳ را توهینی به ۷۵ میلیون رای‌دهنده به خود توصیف کرد.

فیس‌بوک اعلام کرد حساب کاربری دونالد ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، در این شبکه اجتماعی را برای مدت دو سال از تاریخ ۷ ژانویه که تعلیق آن آغاز شده بود، ادامه خواهد داد.

ترامپ نیز در واکنش به تصمیم فیس‌بوک برای تعلیق حساب کاربری‌اش تا سال ۲۰۲۳، آن را اقدامی «توهین‌آمیز» توصیف کرد.

ترامپ در بیانیه‌ای که در این باره صادر کرد، افزود: «نباید به آن‌ها اجازه سانسور و ساکت کردن داده شود و در نهایت ما پیروز خواهیم شد. کشور ما نمی‌تواند این سوءاستفاده را بیش از این تحمل کند.»

رئیس جمهور سابق آمریکا بار دیگر با انتقاد از اقدام شبکه‌های اجتماعی در تعلیق صفحات شخصی‌اش، ادعای خود درباره تقلب در انتخابات ۲۰۲۰ را تکرار کرد.

وی در این باره گفت: «تصمیم فیس‌بوک، توهین به رکورد آرای ۷۵ میلون نفر به علاوه بسیاری دیگر که در انتخابات متقلبانه ۲۰۲۰ به ما رای دادند به شمار می‌آید.» 

فیس‌بوک در بیانیه خود درباره تمدید تعلیق حساب کاربری ترامپ اعلام کرد که در تاریخ ۷ ژانویه ۲۰۲۳ بار دیگر وضعیت «خطر برای امنیت عمومی» را درباره حساب کاربری ترامپ ارزیابی خواهد کرد.

در بیانیه فیس‌بوک آمده است: «البته این مجازات تنها درباره خدمات ما اجرا می‌شود و آقای ترامپ همچنان برای اظهار عمومی خود از دیگر راه‌ها آزاد است.»

پس از حوادث روز ۶ ژانویه کنگره که طی آن طرفداران ترامپ به کنگره حمله‌ور شدند تا مانع از تایید پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری شوند، بسیاری از شبکه‌های اجتماعی آمریکا، صفحات شخصی ترامپ را مسدود یا تعلیق کردند.

در همان زمان فیس‌بوک اعلام کرد ممنوعیت پست‌های ترامپ را به مدت نامعلوم یا حداقل تا دو هفته دیگر که جو بایدن قدرت را تحویل می‌گیرد، تمدید خواهد کرد. 

این اقدام فیس‌بوک نخستین ممنوعیت اعمال‌شده تاکنون برای یک رئیس جمهور بود.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.