Tuesday, 25 January , 2022
امروز : سه شنبه, ۵ بهمن , ۱۴۰۰ - 22 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 8557
  پرینتخانه » سیاست, صفحه ویژه انتخابات, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۱۵ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۱ |

رئیسی: اینترنت رایگان می دهم

  سید ابراهیم رئیسی وعده داد که به اقشار کم برخوردار جامعه اینترنت رایگان ارائه می‌دهد. این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در حاشیه ضبط برنامه تلویزیونی خود، با بیان این که برخی اقشار در جامعه امکان پرداخت هزینه اینترنت را ندارند گفت: ما برای تأمین نیازها و تسهیل دسترسی آنها به اینترنت و فضای سایبر، […]

رئیسی: اینترنت رایگان می دهم
 

سید ابراهیم رئیسی وعده داد که به اقشار کم برخوردار جامعه اینترنت رایگان ارائه می‌دهد.

این کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در حاشیه ضبط برنامه تلویزیونی خود، با بیان این که برخی اقشار در جامعه امکان پرداخت هزینه اینترنت را ندارند گفت: ما برای تأمین نیازها و تسهیل دسترسی آنها به اینترنت و فضای سایبر، یک میزان حداقلی از اینترنت را به صورت رایگان ارائه می‌دهیم.

او ادامه داد: اینترنت و فضای مجازی مانند برق و تلفن از مهم‌ترین ساخته‌های دست بشر است که زندگی مردم را تحت تأثیر قرار داده. البته سرعت و گستره فراگیری اینترنت نسبت به دیگر ساخته‌های بشری بیشتر است و امروز می‌بینیم که بسیاری از امور زندگی شهری و روستایی و باسواد و بی‌سواد و زن و مرد و پیر و جوان و کودکان در فضای سایبری انجام می‌شود.

رئیسی تاکید کرد میزان اینترنتی که قرار است به صورت رایگان در اختیار آحاد مردم خصوصاً افراد و اقشار کم درآمد و بی درآمد قرار گیرد را در آینده اعلام می‌کند.

او به فعالیت زنان و مردان در تولید محتوا در فضای مجازی  هم اشاره کرد و گفت: امروز می‌بینیم یک معلم بسته آموزشی ایجاد می‌کند یا یک خانم خانه دار آموزش آشپزی می‌دهد اما درآمد آن به جیب دیگران می‌رود. عدالت ایجاب می‌کند تا ساز و کاری طراحی کنیم که درآمد حاصل از این نوع اشتغال به کسانی برسد که در این حوزه فعالیت دارند.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری سیزدهم با اشاره به فقدان زیرساخت‌های لازم برای توسعه و تقویت فضای مجازی گفت که دولت آینده تأمین زیرساخت‌ها و اجرا طرح‌هایی چون تخصیص اینترنت تخصصی به اقشار خاص را پیگیری می‌کند.

رئیسی همچنین با بیان اینکه مناظره‌ها باید عرصه ارائه برنامه و کارنامه باشد گفت: دولت مردمی وعده‌ای نمی‌دهد که‌ نتواند عمل کند.

وی از دولت به‌عنوان مهم‌ترین بخش در کشور یاد کرد که متولی امور مردم است و افزود: رفتار دولت‌مردان باید بیش از دیگران به خط و مشی امام (ره) و اخلاق و سلوک سیاسی ایشان نزدیک باشد.

این کاندیدای انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری گفت مردم انتظار دارند مدیرانشان نسبت به رعایت اخلاق و اجرای عدالت و توجه به عقلانیت و همچنین توجه به مشکلات مردم و رفع دغدغه‌های آنها پیشتاز باشند.

رئیسی افزود: ما سازمان‌های مردم نهادی در کشور داریم که به صورت خودجوش و آتش به اختیار خدمات بسیاری برای مردم انجام می‌دهند ولی در خط مقدم خدمت رسانی به مردم، دولت قرار دارد.

او ادامه داد: صداقت مسئله بسیار مهمی است و یکی از مهمترین دلایلی که امروز مردم را بسیار ناامید کرده و گاهی شاهد بعضی از عکس‌العمل‌ها از آنها هستیم همین بی صداقتی برخی افراد است. مردم می‌خواهند دولت‌مردان با آنها صادقانه حرف بزنند و راز محبوبیت امام (ره) هم برخورد صادقانه با مردم بود.

رئیسی با بیان این‌که کار برای دولت فاقد سرمایه اجتماعی بسیار دشوار است گفت: این سرمایه اجتماعی با صداقت دولت‌مردان با مردم و بیان خواست آنها و توجه به رفع دغدغه‌های آنها به دست می‌آید. صدای مردم بودن، مردم را به دولت نزدیک و نزدیک‌تر و آن سرمایه اجتماعی که امروز در بخش‌های مختلفی دچار آسیب شده، احیا می‌کند.

رئیسی در پاسخ به سوالی درباره واردات کالاهای مصرفی و فراهم کردن امکان رقابت با کالاهای ایرانی گفت: دولت برای تأمین زندگی مردم از طریق تولید داخل به مسأله تولید، کیفیت و فرآوری کالا و بهبود زنجیره تأمین و تولید توجه ویژه دارد. اگر واردات موجب تضعیف و آسیب دیدن تولید داخل شود حتماً اشکال دارد.

وی افزود: امروز ما باندهای ثروت و سوداگران و ارتباطات بسیاری در دستگاه‌ها را می‌بینیم که متأسفانه با وجود هشدارهایی که تا کنون داده شده دست به واردات بی‌رویه می‌زنند. نباید اجازه داد واردات بی‌رویه کمر تولید را بشکند. کالاهایی که در داخل امکان تولید دارند با واردات بی رویه بازارشان را از دست می‌دهند و از بین می‌روند.

او ادامه داد: اگر کیفیت کالاهای داخلی به اندازه‌ای بود که زمینه رقابت با کالاهای مشابه خارجی را داشت و توانست در بازارهای خارجی جای خود را باز کند اشکال ندارد کالای خارجی در کنارشان قرار گیرد اما در وضع فعلی هرگونه واردات بی رویه یا واردات کالاهای دارای مشابه داخلی به ضرر تولید ملی است.


به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.