Monday, 17 January , 2022
امروز : دوشنبه, ۲۷ دی , ۱۴۰۰ - 14 جماد ثاني 1443
شناسه خبر : 8484
  پرینتخانه » الف, فرهنگ و هنر تاریخ انتشار : ۱۳ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۵ |
اصغر فرهادی با «قهرمان» راهی جشنواره کن شد

فرش قرمز کن برای فیلم جدید اصغر فرهادی

فرهادی پس از ساخت فیلم موفق «جدایی» که موفق به کسب جایزه خرس طلایی بهترین فیلم جشنواره برلین شد، همه آثارش شامل «گذشته»، «فروشنده» ، «همه می‌دانند» و حالا فیلم «قهرمان» را در جشنواره کن رونمایی کرده است. استودیو آمازون حق پخش فیلم «قهرمان» را در آمریکا در اخیتار دارد و کمپانی فرانسوی ممنتو پیکچرز، تهیه‌کنندگی و فروش بین المللی فیلم «قهرمان» را بر عهده دارد و این فیلم را در فرانسه نیز اکران خواهد کرد. در این فیلم امیر جدیدی، محسن تنابنده، رعنا آزادی‌ور، فرشته صدرعرفایی، سارینا فرهادی و جمعی دیگر از بازیگران که اغلب آنان چهره‌های جدید هستند مقابل دوربین فرهادی رفته‌اند و هایده صفی‌یاری نیز تدوین فیلم را بر عهده دارد.
فرش قرمز کن برای فیلم جدید اصغر فرهادی
 

اصغر فرهادی با فیلم «قهرمان» در هفتاد و چهارمین جشنواره فیلم کن حضور خواهد داشت.

پیر لسکیور، رئیس و تیه‌ری فرمو، مدیر جشنواره کن به رسم سال‌های گذشته نشست مطبوعاتی خود را در پاریس برگزار و از اسامی فیلم‌های شرکت کننده در جشنواره امسال رونمایی کردند.

به گفتۀ آنها امسال در مجموع ۲۴ فیلم طی روزهای ۶ تا ۱۷ ژوئیه (۱۵ تا ۲۶ تیر) برای کسب نخل طالایی جشنواره کن با یکدیگر رقابت خواهند کرد که در این میان چهار فیلم نیز توسط کارگردانان زن ساخته شده است.

فرهادی هم اکنون برای انجام آخرین مراحل آماده سازی فیلم «قهرمان» در پاریس است و مطابق با اعلام رسمی امروز، این فیلم برای نخستین‌بار در بخش مسابقه جشنواره کن فرانسه به نمایش در خواهد آمد.

فرهادی با «قهرمان» مسافر کن شد

فرهادی پس از ساخت فیلم موفق «جدایی» که موفق به کسب جایزه خرس طلایی بهترین فیلم جشنواره برلین شد، همه آثارش شامل «گذشته»، «فروشنده» ، «همه می‌دانند» و حالا فیلم «قهرمان» را در جشنواره کن رونمایی کرده است.

استودیو آمازون حق پخش فیلم «قهرمان» را در آمریکا در اخیتار دارد و کمپانی فرانسوی ممنتو پیکچرز، تهیه‌کنندگی و فروش بین المللی فیلم «قهرمان» را بر عهده دارد و این فیلم را در فرانسه نیز اکران خواهد کرد.

در این فیلم امیر جدیدی، محسن تنابنده، رعنا آزادی‌ور، فرشته صدرعرفایی، سارینا فرهادی و جمعی دیگر از بازیگران که اغلب آنان چهره‌های جدید هستند مقابل دوربین فرهادی رفته‌اند و هایده صفی‌یاری نیز تدوین فیلم را بر عهده دارد.

فرهادی پیش از این نیز توانسته بود برای ساخت فیلم «رقص در غبار» جایزۀ بهترین کارگردانی جشنواره فیلم آسیا پاسیفیک، برای فیلم «شهر زیبا» جایزه طاووس طلایی جشنواره بین‌المللی فیلم هند، برای فلیم «چهارشنبه‌سوری» هوگو طلایی جشنواره بین‌المللی فیلم شیکاگو، برای فیلم «دربارهٔ الی» خرس نقره‌ای بهترین کارگردانی جشنواره بین‌المللی فیلم برلین و جایزۀ بهترین فیلم داستانی جشنواره فیلم ترایبکا، برای فیلم «جدایی نادر از سیمین» جوایزی از جمله اسکار بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان و گلدن گلوب بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان، برای فیلم «گذشته» جایزهٔ کلیسای جهانی جشنواره فیلم کن و درنهایت برای فیلم «فروشنده» جایزۀ بهترین فیلم‌نامه جشنواره فیلم کن و جایزۀ بهترین فیلم غیرانگلیسی زبان اسکار ۲۰۱۷ را از آن خود کند.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.