Saturday, 19 June , 2021
امروز : شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۰ - 10 ذو القعدة 1442
شناسه خبر : 8271
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۰۸ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۱ |

آزادی منابع ارزی ایران در عراق برای خرید واکسن کرونا

  ایران قصد دارد از مسیر منابع مالی خود در عراق، برای خرید ۱۶ میلیون دُز واکسن ضدکرونا اقدام کند و در این راستا، مجوزی برای تامین مبلغ ۱۲۵ میلیون دلار از محل منابع ارزی کشور و انتقال آن به یک بانک اروپایی صادر شده است. این خبر از سوی پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو […]

آزادی منابع ارزی ایران در عراق برای خرید واکسن کرونا
 

ایران قصد دارد از مسیر منابع مالی خود در عراق، برای خرید ۱۶ میلیون دُز واکسن ضدکرونا اقدام کند و در این راستا، مجوزی برای تامین مبلغ ۱۲۵ میلیون دلار از محل منابع ارزی کشور و انتقال آن به یک بانک اروپایی صادر شده است.

این خبر از سوی پایگاه اطلاع رسانی وزارت نیرو به نقل از رضا اردکانیان، وزیر نیرو اعلام شد.

رضا اردکانیان اعلام کرد: «با پیگیری‌های مستمر، خوشبختانه مجوزهای لازم برای حواله ۱۲۵ میلیون دلار از منابع پولی ایران از بانک تجارت عراق به بانک سوئیسی، برای تامین ۱۶ میلیون دُز واکسن کوواکس (سبد واکسن‌های مورد تایید سازمان بهداشت جهانی) اخذ شد.»

او افزود: «انتظار می‌رود تا پایان هفته، ترتیبات اداری این کار انجام گرفته و به‌زودی این واکسن‌ها در اختیار وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ایران قرار بگیرد.»

اردکانیان پیش از این در ۱۲ اردیبهشت نیز اعلام کرده بود که «ارز مورد نیاز برای خرید واکسن کرونا از روسیه» از محل مطالبات‌ ایران از عراق تامین شده است.

تلاش برای تامین نیاز واکسن‌های ضد کرونا در حالی انجام می‌شود که ایران در حال حاضر و مطابق با آمارهای رسمی، با بیش از ۲ میلیون و ۸۸۶ هزار مبتلا و بیش از ۷۹ هزار و ۵۰۰ قربانی، سیزدهمین کشور جهان با بیشترین آمار ابتلا به کووید۱۹ است.

بنا بر اعلام وزارت بهداشت ایران، تا پایان روز جمعه ۷ خرداد بیش از ۳ میلیون و ۱۳۸ هزار نفر ، معادل ۲.۹ درصد جمعیت کشور در مقابل ویروس کرونا واکسینه شده‌اند و نزدیک به ۵۰۰ هزار نفر نیز دُز دوم این واکسن را دریافت کرده‌اند.

هم اکنون عموما برای واکسیناسیون مردم ایران، از واکسن اسپوتنیک روسیه، سینوفارم چین و آسترازنکا استفاده می‌شود.

 


 

برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.