Thursday, 21 October , 2021
امروز : پنج شنبه, ۲۹ مهر , ۱۴۰۰ - 15 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 3820
  پرینتخانه » اخبار روز, جامعه تاریخ انتشار : ۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۵۸ |

۸۰ درصد واردات خودرو ایران از طریق امارات

  دبیر انجمن واردکنندگان خودرو اظهار داشت: واردات خودرو با برند آمریکایی حتی اگر در کشور دیگری تولید شده باشد، ممنوع است. مهدی دادفر در مورد ممنوعیت واردات خودروهای آمریکایی اظهار کرد: واردات خودرو با برند آمریکایی حتی اگر در کشور دیگری تولید شده باشد از سال ۹۵ بعد از فرمایشات رهبری دراین‌باره ممنوع بود […]

۸۰ درصد واردات خودرو ایران از طریق امارات
 

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو اظهار داشت: واردات خودرو با برند آمریکایی حتی اگر در کشور دیگری تولید شده باشد، ممنوع است.

مهدی دادفر در مورد ممنوعیت واردات خودروهای آمریکایی اظهار کرد: واردات خودرو با برند آمریکایی حتی اگر در کشور دیگری تولید شده باشد از سال ۹۵ بعد از فرمایشات رهبری دراین‌باره ممنوع بود و تاکنون نیز همینطور است. برای مثال خودروی شورولت که برند آمریکایی است اما در کره تولید می‌شود نیز اجازه ورود ندارد، واردات خودروهایی که در آمریکا تولید می‌شوند نیز همزمان ممنوع شد.

وی افزود: مبدا بیشترین خودروهای وارداتی به کشور به ترتیب امارات متحده عربی، کره جنوبی، ترکیه و آلمان بودند که ۸۰ درصد آن مربوط به امارات بود.

دبیر انجمن واردکنندگان خودرو همچنین تصریح کرد: از کشورهای تولیدکننده نیز به ترتیب بیشترین واردات را از خودروهای تولید کشورهای کره جنوبی، ژاپن، آلمان و چین داشتیم که کره‌ای‌ها عموما ۴۰ درصد خودروهای وارداتی ایران را در اختیار داشته‌اند.

وی خاطرنشان کرد: رییس سازمان استاندارد می‌گویند که واردات خودروی آمریکایی ممنوع است، الان که واردات هیچ خودرویی آزاد نیست؛ ما فرض بر ممنوعیت همه خودروها می‌گذاریم. راحت‌تر این است خودروهایی که واردات آنها آزاد است را اعلام کنند.


برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.