Saturday, 19 June , 2021
امروز : شنبه, ۲۹ خرداد , ۱۴۰۰ - 10 ذو القعدة 1442
شناسه خبر : 7943
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۰۲ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۵:۰۲ |
محسن هاشمی رفسنجانی

مشارکت مردم در انتخابات کمتر از ۴۰ درصد است

  رئیس شورای شهر تهران در جلسه امروز شورای شهر با اشاره به فضای سرد انتخاباتی حاکم بر جامعه گفت: بر اساس نظرسنجی‌های رسمی کمتر از ۴۰ درصد مردم در انتخابات شرکت می‌کنند. حدود ۲۶ روز به انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری کشور باقی مانده است اما گویا مردم هنوز برای حضور پای صندوق‌های رای […]

مشارکت مردم در انتخابات کمتر از ۴۰ درصد است
 

رئیس شورای شهر تهران در جلسه امروز شورای شهر با اشاره به فضای سرد انتخاباتی حاکم بر جامعه گفت: بر اساس نظرسنجی‌های رسمی کمتر از ۴۰ درصد مردم در انتخابات شرکت می‌کنند.

حدود ۲۶ روز به انتخابات سیزدهمین دوره ریاست جمهوری کشور باقی مانده است اما گویا مردم هنوز برای حضور پای صندوق‌های رای و مشارکت در انتخابات تصمیم جدی نگرفته‌اند. رئیس شورای اسلامی شهر تهران در جلسه امروز به این موضوع اشاره کرد و گفت: متاسفانه امروز با فضای سرد مواجه هستیم و نظرسنجی‌های رسمی نشان می‌دهد مشارکت مردمی کمتر از ۴۰ درصد خواهد بود.

محسن هاشمی رفسنجانی در ادامه با اشاره به دوم خرداد ۱۳۷۶ افزود: اگر آن روز تردید به سلامت صندوق‌های رای مانع مشارکت مردم در انتخابات بود اما امروز ناامیدی بخشی از جامعه نسبت به موثر بودن صندوق‌های رای برای حل مشکلاتشان، سبب سرخوردگی و رکود کشور در آستانه انتخابات شده است.

او همچنین با گرامیداشت حماسه سوم خرداد ۱۳۶۱ گفت که این حماسه میراث پدرانی است که همراه فرزندان خود حماسه دوم خرداد را آفریدند. رئیس شورای شهر تهران در ادامه افزود: حماسه سوم خرداد قطعا حاصل وحدت و یکپارچگی رهبر و جامعه، ارتش و سپاه، سیاست و اقتصاد برای صیانت از تمامیت ارضی ایران بود و امروز که متاسفانه فقر، آسیب‌های اجتماعی و بیکاری، تورم و تحریم ایران را تهدید می‌کند، برای عبور از این تهدیدها بار دیگر نیازمند همگرایی و هم‌افزایی هستیم. همچنین لازم است آسیب‌ها، گسل ها و شکاف‌های به‌جامانده در اعتماد عمومی از طریق تعامل جامعه با حاکمیت ترمیم و جبران شود.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.