Thursday, 24 June , 2021
امروز : پنج شنبه, ۳ تیر , ۱۴۰۰ - 15 ذو القعدة 1442
شناسه خبر : 7774
  پرینتخانه » قـطـار اخـبـار, سیاست تاریخ انتشار : ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۹:۰۷ |
وزیر امور خارجه روسیه

هشدار درباره تقابل آلمان با روسیه

  وزیر امور خارجه روسیه گفت برلین سیاست “مهار نظام مند” خود علیه مسکو را تشدید کرده اما روسیه همچنان آماده گفتگو است. سرگئی لاوروف خطاب به شرکت کنندگان اجلاس موسوم به “نشستهای روسیه-آلمان پوتسدام” اظهار کرد: روابط روسیه-آلمان یک دوره دشوار را تجربه می کند. ما قطعا باید توجه کنیم که برلین سیاستش برای […]

هشدار درباره تقابل آلمان با روسیه
 

وزیر امور خارجه روسیه گفت برلین سیاست “مهار نظام مند” خود علیه مسکو را تشدید کرده اما روسیه همچنان آماده گفتگو است.

سرگئی لاوروف خطاب به شرکت کنندگان اجلاس موسوم به “نشستهای روسیه-آلمان پوتسدام” اظهار کرد: روابط روسیه-آلمان یک دوره دشوار را تجربه می کند. ما قطعا باید توجه کنیم که برلین سیاستش برای مهار نظام مند روسیه را تقویت کرده است. کشور ما مرتبا از سمت ردیف بالاتر به عنوان نوعی تهدید برای امنیت اروپا به تصویر کشیده می شود.

وزیر خارجه روسیه تاکید کرد، اتهاماتی بی اساس و پوچ علیه مسکو مطرح می شوند و برخی رسانه های آلمانی هر چه بیشتر ضدروسیه می شوند و در نتیجه آن کمبود اعتماد در حال افزایش بوده و روابط دوجانبه را تضعیف می سازد.

لاوروف با تاکید بر این که روسیه به دنبال تقابل نیست، گفت: مسکو برلین را به عنوان یک بازیگر بین المللی مهم دیده و با گفتگو مشکلی ندارد اما تنها با یک گفتگوی صادقانه و احترام آمیز برای دو طرف. ما می دانیم که مردم زیادی در آلمان وجود دارند که علاقه مند به توسعه روابط بر مبنای اصول برابر و در نظر گرفتن منافع یکدیگر هستند.

 


 

برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.