Friday, 18 June , 2021
امروز : جمعه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۰ - 9 ذو القعدة 1442
شناسه خبر : 7528
  پرینتخانه » قـطـار اخـبـار, سیاست تاریخ انتشار : ۲۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۹ |
نامه سناتورها جمهوریخواه

مذاکرات با ایران را فوراً متوقف کنید

  ده‌ها سناتور جمهوریخواه در آمریکا همزمان با درگیری بین اسرائیل و حماس از جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده خواستند که با توجه به رابطه ایران با این گروه فلسطینی مذاکرات جاری برای احیای برجام را «فورا» متوقف کند. مارکو روبیو، سناتور ایالت فلوریدا در صفحه توئیتر خود اعلام کرد که با ارسال نامه […]

مذاکرات با ایران را فوراً متوقف کنید
 

ده‌ها سناتور جمهوریخواه در آمریکا همزمان با درگیری بین اسرائیل و حماس از جو بایدن، رئیس جمهوری ایالات متحده خواستند که با توجه به رابطه ایران با این گروه فلسطینی مذاکرات جاری برای احیای برجام را «فورا» متوقف کند.

مارکو روبیو، سناتور ایالت فلوریدا در صفحه توئیتر خود اعلام کرد که با ارسال نامه ای به جو بایدن از او خواسته است تا به مذاکره با ایران پایان دهد. وی افزود: «چرا ما رفع تحریم ها علیه حکومتی را که هدف اعلام شده اش نابودی کشور یهودی است، حتی بررسی می کنیم؟»

نامه مارکو روبیو به امضای ۴۳ نفر از همکاران او در مجلس سنای آمریکا نیز رسیده است. در بخشی از این نامه از جو بایدن خواسته شده است «هیچ کاری برای ثروتمند شدن دشمنان اسرائيل» انجام ندهد.

مایک پمپئو، آخرین وزیر خارجه آمریکا در دولت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری سابق این کشور نیز درگیری کنونی بین اسرائیل و گروه حماس را با مذاکرات جاری برای احیای برجام مرتبط دانست. او در صفحه توئیتر خود نوشت: «ایران که از حماس حمایت می کند اعلام کرده است که از مبارزه فلسطین طرفداری می کند. حماس یک سازمان تروریستی است، بنگاه خیریه نیست. مذاکره کنندگان آمریکایی باید هر دو را نه به عنوان هم نشینان، بلکه دشمنان خود ببینند.»

او در یکی دیگر از توئیت های خود نوشت: «مماشات با ایران خاورمیانه را بی ثبات می کند و بسیار بهت آور است که دموکرات ها این [امر] را درک نمی کنند.»

دولت جو بایدن در جریان مذاکرات جاری برای احیای برجام امیدوار است تا با لغو برخی تحریم ها بتواند ایران را به اجرای تعهداتش در چهارچوب توافق هسته ای سال ۲۰۱۵ متقاعد کند.

 

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.