Thursday, 21 October , 2021
امروز : پنج شنبه, ۲۹ مهر , ۱۴۰۰ - 15 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 7306
  پرینتخانه » وقایع اتفاقیه, سیاست تاریخ انتشار : ۲۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۹:۱۱ |

آیت‌الله سیستانی حمله تروریستی کابل را محکوم کرد

  مرجع شیعیان عراق با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن حمله تروریستی اخیر به یک مدرسه دخترانه در کابل، از کشورهای جهان خواست اجازه ندهند نقشه شومی که بدخواهان برای آینده افغانستان کشیده‌اند، اجرا شود. دفتر آیت‌الله «سید علی سیستانی» مرجع شیعیان در عراق،  با انتشار بیانیه‌ای حمله تروریستی به مدرسه سیدالشهدای کایل را به […]

آیت‌الله سیستانی حمله تروریستی کابل را محکوم کرد
 

مرجع شیعیان عراق با صدور بیانیه‌ای ضمن محکوم کردن حمله تروریستی اخیر به یک مدرسه دخترانه در کابل، از کشورهای جهان خواست اجازه ندهند نقشه شومی که بدخواهان برای آینده افغانستان کشیده‌اند، اجرا شود.

دفتر آیت‌الله «سید علی سیستانی» مرجع شیعیان در عراق،  با انتشار بیانیه‌ای حمله تروریستی به مدرسه سیدالشهدای کایل را به شدت محکوم کرد.

عصر روز شنبه (۸ می) سه انفجار پیاپی در دبیرستانی دخترانه در منطقه «دشت برچی» در شهر کابل رخ داد. وزارت کشور افغانستان اعلام کرد که بر اثر این حمله تروریستی بیش از ۵۰ نفر کشته و ۱۰۰ تن هم زخمی شده‌اند. 

متن این بیانیه که از سوی دفتر آیت‌الله سیستانی منتشر شد در ادامه می‌آید:

«جنایت هولناکی که در روز ماه مبارک رمضان عده زیادی از دختران دانش‌آموز مدرسه سیدالشهدای کابل را به خاک و خون کشانید و شهادت ده‌ها تن و زخمی شدن شمار بیشتری را در پی داشت دل هر انسان آزاده و باوجدانی را جریحه‌دار و آکنده از غم و اندوه می‌نماید.

اگر چه سال‌ها است که غیرنظامیان بی‌پناه افغانستان هر از گاه یک‌بار مورد حملات وحشیانه گروه‌های افراطی و سنگدل واقع می‌شوند، ولی این جنایت در نوع خود کم‌نظیر و از جهاتی دردآورتر است.

این فاجعه جانکاه را به ملت شریف و مظلوم افغانستان به‌ویژه به خانواده‌های داغدار تسلیت عرض می‌نماییم و از خداوند متعال برای آنان صبر و شکیبایی و برای مجروحین و آسیب‌دیدگان شفای عاجل را مسألت داریم.

در شرایط دشوار کنونی کشور عزیز افغانستان و با توجه به احتمال قدرت گرفتن بیش از پیش گروه‌های تندرو و افراطی، اتحاد و همبستگی ملی میان همه اقوام و ملیت‌های این کشور از هر زمانی دیگر ضروری‌تر است، انتظار می رود حکومت و رهبران ملی و دینی و بزرگان جامعه افغانستان جهت حمایت از غیر نظامیان ـ به‌خصوص اقلیت‌های قومی و مذهبی ـ در مقابل ظلم وجنایت گروه‌های تروریستی چاره‌ای بیاندیشند و اقدامات مناسبی را در نظر بگیرند.

کشورهای مسلمان و جامعه جهانی نیز وظیفه دارند ملت بی‌پناه افغانستان را در این شرایط سخت تنها نگذارند واجازه ندهند نقشه شومی را که بدخواهان برای آینده این کشور ترسیم نموده‌اند اجرا شود و در نتیجه شمار بیشتری از مردم بی‌گناه هدف حملات جنایتکارانه گروه های افراطی قرار گیرند.

دوام عزت و سربلندی ملت شریف افغانستان را از خداوند بزرگ خواستاریم.»

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.