Saturday, 23 October , 2021
امروز : شنبه, ۱ آبان , ۱۴۰۰ - 17 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 7250
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲:۵۳ |
سخنگوی کمیسیون کمیسیون تلفیق

۵۳ زخمی در هجوم پلیس اسرائیل به معترضان فلسطینی

  درگیری نمازگزاران فلسطینی در مسجد الاقصی با پلیس اسرائیل دست‌کم ۵۳ زخمی برجای گذاشت؛ بنا بر اعلام هلال احمر فلسطین ۲۳ نفر از مجروحان این حادثه در بیمارستان بستری شده‌اند. هلال احمر می‌گوید که زخمی‌ها عمدتا به دلیل شلیک گلوله‌های لاستیکی و نارنجکهای بی‌حس کننده، از ناحیه سر و صورت زخمی شده‌اند. در این […]

۵۳ زخمی در هجوم پلیس اسرائیل به معترضان فلسطینی
 

درگیری نمازگزاران فلسطینی در مسجد الاقصی با پلیس اسرائیل دست‌کم ۵۳ زخمی برجای گذاشت؛ بنا بر اعلام هلال احمر فلسطین ۲۳ نفر از مجروحان این حادثه در بیمارستان بستری شده‌اند.

هلال احمر می‌گوید که زخمی‌ها عمدتا به دلیل شلیک گلوله‌های لاستیکی و نارنجکهای بی‌حس کننده، از ناحیه سر و صورت زخمی شده‌اند.

در این روز پلیس اسرائیل در زمانی که مسلمانان روزه‌دار در مسجدالاقصی در حال نماز بودند، شمار قابل توجهی از نیروهایش را در اطراف محل عبادت آنها مستقر کرد. پلیس همچنین دروازه‌های منتهی به مسجدالاقصی از داخل شهر قدیم را بست.

این اقدامات، واکنش فلسطینی‌ها را در پی داشت. نمازگزاران به سمت نیروهای پلیس کفش و سنگ و صندلی پرتاب کردند و نیروهای پلیس نیز به سمت آنها آتش گشودند.

تنش میان اسرائیل و فلسطینی‌ها بار دیگر در چند هفته اخیر افزایش یافته است. دهها فلسطینی که ساکن مناطق شرقی بیت‌المقدس هستند، با گسترش شهرک سازی‌های اسرائیل در معرض خطر اخراج قرار دارند و از آغاز ماه رمضان تا کنون نیز بارها مسلمانان بیت‌المقدس در طول شب با نیروهای پلیس درگیر شده‌اند.

Mahmoud Illean

پیش از این در اوایل روز جمعه، سه فلسطینی به سمت یک ایست بازرسی متعلق به اسرائیلی‌ها در شهر جنین آتش گشودند که با واکنش نیروهای اسرائیلی روبرو شدند و با تیراندازی متقابل اسرائیلی‌ها، دو تن از آنها کشته شدند و نفر سوم نیز زخمی شد.

با تشدید ناآرامی‌ها، اردن به اسرائیل نسبت به انجام اقدامات تحریک آمیز هشدار داد.

این احتمال وجود دارد که در روزهای آتی بویژه با برگزاری مراسمی همچون «شب قدر» از سوی مسلمانان و برگزاری جشن ملی و مذهبی «روز اورشلیم» از سوی اسرائیلی‌ها بر شدت خشونت‌ها در این منطقه افزوده شود.

روز دوشنبه نیز انتظار می‌رود که دادگاه اسرائیل رای خود را درباره اخراج فلسطینی‌ها از مناطق شرقی بیت‌المقدس صادر کند.


برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.