Saturday, 28 May , 2022
امروز : شنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۱ - 27 شوال 1443
شناسه خبر : 7217
  پرینتخانه » سیاست, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱:۵۳ |

بایدن: ایران در مذاکرات وین جدی است اما نمی‌دانیم چقدر جدی

  رئيس جمهور آمریکا می‌گوید ایران در مذاکرات وین جدی است اما اینکه آنها حاضرند چه کارهایی برای این امر انجام دهند و تا چه اندازه در این خصوص جدیت دارند، موضوع متفاوتی است. جو بایدن ساعاتی پس از آغاز دور چهارم مذاکرات وین، با اشاره به این مطلب اضافه کرد که همچنان مذاکرات با […]

بایدن: ایران در مذاکرات وین جدی است اما نمی‌دانیم چقدر جدی
 

رئيس جمهور آمریکا می‌گوید ایران در مذاکرات وین جدی است اما اینکه آنها حاضرند چه کارهایی برای این امر انجام دهند و تا چه اندازه در این خصوص جدیت دارند، موضوع متفاوتی است.

جو بایدن ساعاتی پس از آغاز دور چهارم مذاکرات وین، با اشاره به این مطلب اضافه کرد که همچنان مذاکرات با ایران ادامه دارد.

ساعاتی بعد جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید هم در نشست خبری خود با خبرنگاران رسانه‌های آمریکا اعلام کرد تحریم‌های ایران تنها در صورتی برداشته می‌شود که ایران به تعهدات برجامی خود بازگرد.

ساکی همچنین با اشاره به اینکه در هفته‌های گذشته پیشرفت‌هایی در مذاکرات حاصل شده اضافه کرد که «نشانه‌های مثبتی» مشاهده شده است.

سخنگوی کاخ سفید در بخش دیگری از صحبت‌هایش تاکید کرد که مذاکرات در وین طولانی خواهد بود ولی در عین حال تدوام گفتگوها نشانه خوبی برای پیشبرد مذاکرات به شمار می‌رود.

گفتگوهای ایران و ۴+۱ از یک طرف و ایالات متحده در طرف دیگر در حالی در وین در حال پیگیری است که دقیقا ۳ سال پیش ایالات متحده با تصمیم دونالد ترامپ از توافق هسته‌ای با ایران خارج شد.

ترامپ در ۸ مه سال ۲۰۱۸ در مقابل دوربین‌های تلویزیونی با اشاره به اینکه این بدترین توافقی بوده که تاکنون دیده، رسما اعلام کرد که ایالات متحده دیگر در برجام حضور نخواهد داشت.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.