Thursday, 21 October , 2021
امروز : پنج شنبه, ۲۹ مهر , ۱۴۰۰ - 15 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 7150
  پرینتخانه » وقایع اتفاقیه, امــروز در تــاریخ, سیاست تاریخ انتشار : ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۲۱:۳۳ |

حمایت آلمان از اسرائیل در پرونده انجام جنایات جنگی

  دولت آلمان مخالفت خود را با گزارش اخیر دیده بان حقوق بشر در خصوص اتهام اسرائیل به ارتکاب جنایات جنگی علیه فلسطینیان اعلام کرد. استفن سایبرت، سخنگوی دولت آلمان، در یک کنفرانس مطبوعاتی در برلین گفت: دولت فدرال صراحتاً دیدگاه دیده بان حقوق بشر مبنی بر اینکه اسرائیل مرتکب جرم آپارتاید می‌شود را تایید […]

حمایت آلمان از اسرائیل در پرونده انجام جنایات جنگی
 

دولت آلمان مخالفت خود را با گزارش اخیر دیده بان حقوق بشر در خصوص اتهام اسرائیل به ارتکاب جنایات جنگی علیه فلسطینیان اعلام کرد.

استفن سایبرت، سخنگوی دولت آلمان، در یک کنفرانس مطبوعاتی در برلین گفت: دولت فدرال صراحتاً دیدگاه دیده بان حقوق بشر مبنی بر اینکه اسرائیل مرتکب جرم آپارتاید می‌شود را تایید نمی‌کند.

وی افزود: ما معتقد نیستیم که این ارزیابی درستی است.

این نهاد حقوق بشری روز سه شنبه در گزارش ۲۱۳ صفحه‌ای خود نوشت که مقامات اسرائیلی “دو جنایت علیه بشریت در قالب آپارتاید و ظلم و شکنجه در سرزمین‌های فلسطینی” مرتکب می‌شوند.

کنت روث، مدیر اجرایی این سازمان گفت: سلب حقوق اساسی میلیون‌ها فلسطینی، بدون توجیه امنیتی قانونی و صرفا به دلیل فلسطینی بودن آنها تنها مساله اشغال خودسرانه نیست.

وی افزود: این سیاست‌ها که یهودیان اسرائیلی در هر جایی که زندگی می‌کنند از حقوق و امتیازات یکسانی برخوردارند اما فلسطینی‌ها بر حسب مکانی که در آن زندگی می‌کنند به درجات مختلف مورد تبعیض قرار می‌گیرند، بازتاب سیاستی است که به یک ملت امتیازاتی را علیه ملت دیگری می‌دهد.

“آپارتاید” یک نظام تبعیض نژادی است که از طریق آن اقلیت سفیدپوستان از سال ۱۹۴۸ تا زمان لغو این نظام بین سال‌های ۱۹۹۰-۱۹۹۳ در آفریقای جنوبی حکومت کردند.

اسرائیل با رد گزارش مذکور، ادعا کرد، این نهاد حقوقی از سوی جنبش بایکوت، عدم سرمایه‌گذاری و تحریم اسرائیل” BDS ” مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.