Saturday, 28 May , 2022
امروز : شنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۱ - 27 شوال 1443
شناسه خبر : 7047
  پرینتخانه » اخبار روز, ورزش تاریخ انتشار : ۱۰ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۱۷:۱۱ |

فدراسیون جودو ایران ۲۸ ماه دیگر محروم شد

  کمیته انضباطی فدراسیون جهانی جودو را دست کم برای دو سال و نیم دیگر، از شرکت در تمام رقابت های بین المللی محروم کرد. فدراسیون جودوی جمهوری اسلامی ایران تنها سه هفته فرصت خواهد داشت تا به این حکم به کاس، دادگاه حکمیت ورزش اعتراض کند. اولین حکم محرومیت فدراسیون جهانی جودو به مقامات […]

فدراسیون جودو ایران ۲۸ ماه دیگر محروم شد
 

کمیته انضباطی فدراسیون جهانی جودو را دست کم برای دو سال و نیم دیگر، از شرکت در تمام رقابت های بین المللی محروم کرد.

فدراسیون جودوی جمهوری اسلامی ایران تنها سه هفته فرصت خواهد داشت تا به این حکم به کاس، دادگاه حکمیت ورزش اعتراض کند.

اولین حکم محرومیت فدراسیون جهانی جودو به مقامات ایرانی در سپتامبر سال ۲۰۱۹ ارائه شد. در اوت سال ۲۰۱۹، سعید ملایی جودکار تیم ملی ایران به درخواست مسئولان فدراسیون جودو از رقابت در مقابل حریف اسرائیلی، ساگی موکی، سرباز زد و این ملی کار ایرانی با خروج از تیم ملی ایران واقعیت را برای مسئولان فدراسیون جهانی جودو بازگو کرد.

فدراسیون جهانی جودوی ایران را محروم و اعلام کرد در صورت ادامه چنین روندی محرومیت ها ادامه خواهد یافت.

وزارت ورزش ایران نسبت به این حکم اعتراض و آنرا به دادگاه داوری ورزش در سوئیس فرستاد. کاس تایید کرد که ایران مرتکب «تخلفات شدید» شده است و فدراسیون جهانی جودو می تواند تحریم ها را اعمال کند.

اما فدراسیون جهانی جودو نمی تواند هیچ کشوری را «برای همیشه» محروم کند و نیازمند تعیین یک محدوده زمانی است.

در فاصله بین حکم دادگاه داوری ورزش و تصمیم فدراسیون جهانی جودو، ایران توانست در رقابت های آسیایی سال جاری میلادی شرکت کند. البته تیم ملی موفقیتی در این رقابت ها بدست نیاورد.

شرکت دوباره در مسابقات بین المللی باعث شد تا آرش میراسماعیلی، رئیس فدراسیون جودو و بقیه مقامات ایران در رسانه ها اعلام کنند که اختلافات با فدراسیون جهانی پایان یافته است.

با این حال، فدراسیون جهانی جودو تصمیم خود را گرفت و پنج شنبه در حکمی جدید ۲۸ ماه دیگر به ۲۰ ماه محرومیت سپری شده ایران اضافه کرد.

به این ترتیب اعضای تیم ملی جودو شانس حضور در رقابت های المپیک توکیو و احتمالا پاریس را از دست خواهند داد. آرش میراسماعیلی در واکنش به تازه ترین حکم فدراسیون جهانی جودو گفت که «پیش شرط فدراسیون جهانی عبور فدراسیون جودو از خط قرمزهای نظام بود.»

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.