Friday, 22 October , 2021
امروز : جمعه, ۳۰ مهر , ۱۴۰۰ - 16 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 6903
  پرینتخانه » وقایع اتفاقیه, سیاست تاریخ انتشار : ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۰ - ۴:۳۳ |
خبرگزاری رسمی سوریه اعلام کرد

حمله به نفتکش ایرانی در آبهای سوریه

  خبرگزاری رسمی سوریه از حمله به یک فروند نفتکش در آبهای «بانیاس» این کشور که «گمان می‌رود توسط پهپاد و از سمت آب‌های لبنان» صورت گرفته است خبر داد. به گزارش سانا، آتش سوزی ناشی از این حمله کنترل و خاموش شده است. برخی گزارش‌های اولیه حاکی است این نفتکش ایرانی بوده است هرچند […]

حمله به نفتکش ایرانی در آبهای سوریه
 

خبرگزاری رسمی سوریه از حمله به یک فروند نفتکش در آبهای «بانیاس» این کشور که «گمان می‌رود توسط پهپاد و از سمت آب‌های لبنان» صورت گرفته است خبر داد. به گزارش سانا، آتش سوزی ناشی از این حمله کنترل و خاموش شده است.

برخی گزارش‌های اولیه حاکی است این نفتکش ایرانی بوده است هرچند سانا در این خصوص و تا به این لحظه اطلاعاتی منتشر نکرده است.

خبرگزاری فرانسه به نقل از دیده بان حقوق بشر سوریه، مستقر در لندن، نوشت که این تانکر متعلق به ایران است و سه نفر سوری در جریان این حادثه جان خود را از دست داده‌اند. این گروه اما گفته است هنوز نمی‌داند که این حمله پهپادی یا موشکی بوده است.

رامی عبدالرحمن، مدیر دیده بان حقوق بشر سوریه به خبرگزاری فرانسه گفت:« تانکر ایرانی که از ایران آمده بود به هنگام حمله به فاصله‌ای نه چندان دور از بندر بانیاس لنگر انداخته بود.»

همزمان تلویزیون العالم، رسانه عرب‌زبان صدا و سیمای جمهوری اسلامی، بدون اشاره به ایرانی بودن کشتی به نقل از یک منبع آگاه گفته «دو پرتاب» به سمت نفتکش صورت گرفته است که «یکی به دماغه با آسیب خیلی جزئی و یکی به عرشه که خسارت بیشتر وارد کرده است اما جدی نبوده است.»

به گفته دیده بان حقوق بشر سوریه، حمله به این نفتکش در آب‌های سوریه، اولین حمله در نوع خود از ابتدای جنگ سوریه در سال ۲۰۱۱ میلادی است.

در حالی که هنوز مقام‌های رسمی ایران نسبت به این حادثه اظهار نظر نکرده‌اند، ناظران احتمال می‌دهند که این حادثه مربوط به تنش‌های اخیر دریایی میان اسرائیل و ایران باشد. طی ماه‌های اخیر چند حادثه دیگر دریایی روی داده است که در آن‌ها تهران و تل آویو یکدیگر را مسئول دانسته‌اند.


 

برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.