Thursday, 18 August , 2022
امروز : پنج شنبه, ۲۷ مرداد , ۱۴۰۱ - 21 محرم 1444
شناسه خبر : 21270
  پرینتخانه » اخبار بالا, امــروز در تــاریخ, سیاست تاریخ انتشار : ۰۸ تیر ۱۴۰۱ - ۱۵:۵۶ |

۵ سال حبس برای یک آلمانی ۱۰۱ ساله به اتهام همکاری با نازی‌ها

دادگاهی در ایالت براندنبورگ در آلمان یوزف شوئتز، یکصد و یک ساله، را به جرم ارتباط با اردوگاه‌های کار اجباری در آلمان نازی به پنج سال حبس محکوم کرد. این دوره حبس شدیدترین مجازات برای این نوع جرایم است. یوزف شوئتز سالمندترین فردی است که تاکنون در ارتباط با کشتار زندانیان به خصوص یهودیان در […]

۵ سال حبس برای یک آلمانی ۱۰۱ ساله به اتهام همکاری با نازی‌ها
دادگاهی در ایالت براندنبورگ در آلمان یوزف شوئتز، یکصد و یک ساله، را به جرم ارتباط با اردوگاه‌های کار اجباری در آلمان نازی به پنج سال حبس محکوم کرد. این دوره حبس شدیدترین مجازات برای این نوع جرایم است.

یوزف شوئتز سالمندترین فردی است که تاکنون در ارتباط با کشتار زندانیان به خصوص یهودیان در دوران حکومت نازی‌ها بر آلمان محاکمه و محکوم شده است.

او که در طول جنگ دوم جهانی نگهبان اردوگاه زاکسن‌هاوزن بود متهم بوده که بین سال‌های ۱۹۴۲ تا ۱۹۴۵ با قتل و سه هزار و پانصد زندانی این اردوگاه ارتباط داشته است.

دادستانی پرونده برای او درخواست پنج سال حبس کرده بود.

شوئتز در دفاع از خود گفته که به عنوان سربازی که به نگهبانی این اردوگاه اعزام شده بود و نمی‌تواند مسئول این کشتار شناخته شود اما به گفته دادستانی، او آگاهانه و به میل خود در پست نگهبانی این اردوگاه خدمت کرد و در نتیجه، شریک جرم است.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.