Friday, 22 October , 2021
امروز : جمعه, ۳۰ مهر , ۱۴۰۰ - 16 ربيع أول 1443
شناسه خبر : 4303
  پرینتخانه » جامعه, وقایع اتفاقیه تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۳۹۹ - ۹:۳۶ |
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس

۴۷۰۰۰ بخاری غیراستاندارد در مدارس ایران

  رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: ما ۴۷ هزار بخاری گازی غیراستاندارد باقیمانده را طی سال آینده جمع آوری می‌کنیم و دیگر پرونده بخاری‌های نفتی و گازی موجود غیراستاندارد بسته می‌شود. مهرالله رخشانی‌مهر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور درباره فرصت تعطیلات کرونایی مدارس برای ساخت و ساز فضاهای […]

۴۷۰۰۰ بخاری غیراستاندارد در مدارس ایران
 

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: ما ۴۷ هزار بخاری گازی غیراستاندارد باقیمانده را طی سال آینده جمع آوری می‌کنیم و دیگر پرونده بخاری‌های نفتی و گازی موجود غیراستاندارد بسته می‌شود.

مهرالله رخشانی‌مهر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور درباره فرصت تعطیلات کرونایی مدارس برای ساخت و ساز فضاهای آموزشی توضیح داد و در این باره اظهار کرد: اینکه کلاس های درسی عاری از دانش آموز بود برای ما فرصت ویژه ای به وجود آورد تا همکارانمان بتوانند تعمیرات مدارس و اصلاح سیستم های گرمایشی و سرمایشی را در دستورکار قرار دهند.

وی افزود: مدیریت کردیم و کار پیش رفت، اما به طور کلی محدودیت ها و پروتکل ها به اجرای مدارس نوساز آسیب زد؛ گاهی اجازه حمل مصالح و حضور چند کارگر در یک محل و غیره برای ساخت و سازهای جدید داده نمی شد. اما در مدارس موجود، انجام تعمیرات و ساخت یا بازسازی سرویس های بهداشتی و آبخوری، استانداردسازی سیستم های گرمایشی و مناسب سازی فضای آموزشی ویژه معلولان انجام شد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با بیان اینکه سال ۹۹ برای اولین بار ردیف اعتباری ویژه ای تحت عنوان احداث سرویس های بهداشتی در مدارس فاقد سرویس در بودجه ایجاد و ۷۰ میلیارد تومان به این امر تخصیص یافت گفت: این مبلغ در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰ به ۴۶۵ میلیارد تومان افزایش یافت. به محض ابلاغ اعتبارات، برای این امر هم اقدام می کنیم.

رخشانی مهر درباره اصلاح و جایگزینی سیستم های گرمایشی نیز اظهار کرد: حدود ۴۷ هزار بخاری گازی غیراستاندارد در مناطق کشور باقی مانده و مابقی سیستم های غیراستاندارد، یا جمع آوری شده یا پیمانکار در حال کار است.

وی ادامه داد: عملا با اقدامات صورت گرفته دیگر بخاری نفتی یا گازی غیرایمن در کشور باقی نمی ماند مگر در مناطقی که نتوانیم به علت نبود امکانات، کاری انجام دهیم، به عنوان مثال در مناطق عشایری که دانش آموزان در چادر درس می خوانند و در این مناطق نه برق هست و نه گاز. این مدارس بخاری نفتی دارند که البته از بخاری نفتی های خوب پرتابل است که حادثه خیز نیست.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور با اشاره به اینکه در مجموع طی سال های ۹۲ تا ۹۹ حدود ۲۷۶ هزار کلاس درس را از نظر سیستم های گرمایشی استاندارد کردیم که ۱۳۱ هزار کلاس درس در دولت یازدهم و ۱۴۵ هزار کلاس در دولت دوازدهم تجهیز شده اند گفت: به طور میانگین روزانه ۹۵ کلاس درس را از نظر سیستم گرمایشی و سرمایشی استاندارد کرده ایم.

رخشانی‌مهر افزود: از ابتدای دولت یازدهم ۲۸۰۰ میلیارد تومان هزینه کردیم که ۱۷۵۰ میلیارد تومان آن از ابتدای دولت دوازدهم محقق شده است.

وی در پاسخ به اینکه در نهایت پرونده بخاری های نفتی و گازی غیراستاندارد مدارس کشور چه زمانی بسته خواهد شد؟ گفت: ما ۴۷ هزار بخاری گازی غیراستاندارد باقی مانده را هم طی سال آینده جمع آوری می کنیم و به این ترتیب دیگر پرونده بخاری نفتی و گازی های موجود غیراستاندارد بسته می شود و می توان گفت تا پایان سال آینده این مسئله حل و پرونده آن بسته خواهد شد.

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور به یک مشکل دیگر پیرامون وضعیت گرمایشی مدارس اشاره و عنوان کرد: یک مشکل دیگر ما در آینده این است که سیستم های موتورخانه ای مدارس قدیمی دارند از دور خارج می شوند و نیازمند تعمیرات اساسی اهستند. در چند روزی که موتورخانه برای تعمیر خاموش شود احتمال برگشت بخاری نفتی و گازی تا زمان اصلاح سیستم وجود دارد. باید برنامه ریزی کنیم تا برای اصلاح موتورخانه مدارس قدیمی در سال آینده اقدام کنیم. تا کنون نگهداری از مدارس بر عهده معاونت برنامه ریزی وزارتخانه بوده اما علاقه مندیم در تعمیرات اساسی مدارس کمک کنیم.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.