Friday, 19 August , 2022
امروز : جمعه, ۲۸ مرداد , ۱۴۰۱ - 22 محرم 1444
شناسه خبر : 21036
  پرینتخانه » اخبار روز, ورزش تاریخ انتشار : ۰۳ تیر ۱۴۰۱ - ۰:۱۷ |

پیروزی تیم ملی والیبال ایران برابر امریکا

ملی پوشان جوان والیبال ایران در یک بازی برتر موفق شدند آمریکا را شکست بدهند. تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار از هفته دوم لیگ ملت‌ها مقابل تیم قدرتمند آمریکا به میدان رفت و با حساب سه بر صفر (۲۵ بر ۱۸، ۲۹ بر۲۷ و ۲۷ بر ۲۵) پیروز شد.   ست اول این دیدار […]

پیروزی تیم ملی والیبال ایران برابر امریکا

ملی پوشان جوان والیبال ایران در یک بازی برتر موفق شدند آمریکا را شکست بدهند.

تیم ملی والیبال ایران در دومین دیدار از هفته دوم لیگ ملت‌ها مقابل تیم قدرتمند آمریکا به میدان رفت و با حساب سه بر صفر (۲۵ بر ۱۸، ۲۹ بر۲۷ و ۲۷ بر ۲۵) پیروز شد.  

ست اول این دیدار پایاپای شروع شد اما به تدریج ملی‌پوشان ایران پیش افتادند و در امتیاز ۱۲ بر ۷ اولین وقت استراحت فنی را گرفتند. این برتری در ادامه بیشتر شد و ایران ۲۵ بر ۱۸ به پیروزی رسید. ایران در ابتدای ست دوم هم تیم برتر میدان بود اما حریف در امتیاز ۱۷ بازی را به تساوی کشاند. در ادامه رقابت پایاپایی شکل گرفت و دو تیم امتیاز به امتیاز پیش رفتند اما در نهایت ملی‌پوشان کشورمان ۲۹ بر ۲۷ پیروز شدند. رقابت در ست سوم نزدیک‌تر پیش رفت و دو تیم برای کسب امتیاز تلاش زیادی کردند. در حالی که ایران ۲۶ بر ۲۵ جلو بود، مرتضی شریفی و اسفندیار به هم برخورد کردند که بازی دقایقی متوقف شد تا به وضعیت آنها رسیدگی شود. این ست در نهایت با برتری ۲۷ بر ۲۵ ایران به پایان رسید.  

به این ترتیب ایران اولین شکست آمریکا در لیگ ملت‌ها را رقم زد. تیم امریکا در تمام دیدارهای هفته اول و اولین دیدار هفته دوم به پیروزی رسیده بودند و اولین شکست خود را مقابل ایران تجربه کردند.  

تیم ملی ایران تا قبل از این دیدار دو برد و سه باخت داشت و با این پیروزی تا اینجای کار سه برد و سه باخت را ثبت کرده است.  

امیرحسین توخته، محمدطاهر وادی، امین اسماعیل‌نژاد، میلاد عبادی‌پور، امیرحسین اسفندیار، مهدی جلوه و محمدرضا حضرت‌پور ترکیب ابتدایی تیم ملی در این دیدار بود.

 

برچسب ها
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.