Sunday, 14 August , 2022
امروز : یکشنبه, ۲۳ مرداد , ۱۴۰۱ - 17 محرم 1444
شناسه خبر : 19562
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۵:۴۵ |

آذربایجان ادعای روسیه درباره تحقیقات بیولوژیکی را رد کرد

جمهوری آذربایجان ادعاهای روسیه درباره تامین مالی آزمایشگاه‌های تحقیقات بیولوژیکی این کشور از سوی کشورهای خارجی را رد کرد. سرویس اطلاعات دولتی جمهوری آذربایجان در بیانیه‌ای اعلام کرد، این اتهامات بی پایه و اساس باعث بروز نگرانی در میان مردم شده است. این آژانس در ادامه بیانیه خود آورده است: متذکر می‌شویم که چنین مراکز […]

آذربایجان ادعای روسیه درباره تحقیقات بیولوژیکی را رد کرد

جمهوری آذربایجان ادعاهای روسیه درباره تامین مالی آزمایشگاه‌های تحقیقات بیولوژیکی این کشور از سوی کشورهای خارجی را رد کرد.

سرویس اطلاعات دولتی جمهوری آذربایجان در بیانیه‌ای اعلام کرد، این اتهامات بی پایه و اساس باعث بروز نگرانی در میان مردم شده است.

این آژانس در ادامه بیانیه خود آورده است: متذکر می‌شویم که چنین مراکز علمی هرگز در جمهوری آذربایجان فعالیت نکرده و هیچ تحقیقاتی که بتواند به سلامت مردم این کشور یا شهروندان کشورهای همسایه آسیب برساند، انجام نشده است.

مقام‌های روسی اخیرا مدعی شده‌اند که آزمایشگاه‌های تحقیقات بیولوژیکی با کمک مالی آمریکا در کشورهای اوکراین، مولداوی، گرجستان و جمهوری آذربایجان که همگی جمهوری‌های استقلال یافته شوروی سابق هستند، فعالیت دارند.

آمریکا نیز با پاسخ به ادعاهای روسیه در مورد وجود چنین آزمایشگاه‌هایی در خارج گفت که واشنگتن به دنبال مهار گسترش تسلیحات بیولوژیکی است.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.