Sunday, 14 August , 2022
امروز : یکشنبه, ۲۳ مرداد , ۱۴۰۱ - 17 محرم 1444
شناسه خبر : 19532
  پرینتخانه » اخبار بالا, امــروز در تــاریخ, سیاست تاریخ انتشار : ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۴ |

سلطه چین بر هنگ کنگ با «انتخاب» رهبر جدید

در جریان تحول سیاسی وسیعی که اپوزیسیون را در هنگ‌کنگ شدیدا سرکوب کرده و این مرکز مالی آسیا را تحت کنترل شدیدتر پکن قرار داده است، چین رئیس سابق امنیتی را به عنوان رهبر جدید هنگ‌کنگ منصوب می‌کند. جان لی، مرد شماره دو سابق هنگ‌کنگ تنها نامزد انتخابات روز یکشنبه است؛ رویدادی که تنها به […]

سلطه چین بر هنگ کنگ با «انتخاب» رهبر جدید

در جریان تحول سیاسی وسیعی که اپوزیسیون را در هنگ‌کنگ شدیدا سرکوب کرده و این مرکز مالی آسیا را تحت کنترل شدیدتر پکن قرار داده است، چین رئیس سابق امنیتی را به عنوان رهبر جدید هنگ‌کنگ منصوب می‌کند.

جان لی، مرد شماره دو سابق هنگ‌کنگ تنها نامزد انتخابات روز یکشنبه است؛ رویدادی که تنها به اسم یک انتخابات است. بیش از نیمی از کمیته انتخابات ۱۵۰۰ نفری که مدیر اجرایی هنگ‌کنگ را انتخاب می‌کند، در حال حاضر جان لی را تحسین کرده و وی تنها به یک اکثریت کوچک و ساده برای پیروزی نیاز دارد.

جان لی در جریان سخنرانی در جمع طرفدارانش ضمن اذعان به اینکه هنگ‌کنگ مشکلات عمیقی دارد، بار دیگر بر هدفش برای اتخاذ یک رویکرد نتیجه‌بخش تاکید کرد.

این افسر پلیس سابق ۶۴ ساله گفت: هنگ‌کنگ باید فرصت را غنیمت شمارد، ما نمی‌توانیم صبر کنیم، ما نمی‌توانیم دیر کنیم. ما باید هنگ‌کنگ را به عنوان یک شهر بین‌المللی تقویت کنیم تا پتانسیل هنگ‌کنگ را به عنوان جامعه‌ای آزاد توسعه دهیم و در نهایت چین را به جهان متصل کنیم.

جان لی اول ژوئیه (۱۰ تیر ماه) سال جاری میلادی جایگزین کری لام خواهد شد. در دوره رهبری پنج ساله وی هنگ‌کنگ شاهد پرآشوب‌ترین دوره از زمان واگذاری‌اش به چین در سال ۱۹۹۷ میلادی بود.  

این انتخابات به دنبال چالش‌های بزرگ برای قوانین انتخاباتی هنگ‌کنگ در سال گذشته برای تضمین اینکه تنها “وطن‌پرستان” وفادار به پکن می‌توانند رهبری این دولت‌شهر را در دست بگیرند، برگزار می‌شود.    

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.