Saturday, 2 July , 2022
امروز : شنبه, ۱۱ تیر , ۱۴۰۱ - 3 ذو الحجة 1443
شناسه خبر : 19256
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۰۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰:۱۲ |
با شکست دوباره‌ی مارین لوپن

فرانسه بار دیگر به ماکرون آری گفت

امانوئل ماکرون توانست با کسب اکثریت آرا در انتخابات فرانسه بار دیگر به ریاست جمهوری این کشور انتخاب شد. بر اساس نخستین نتایج شمارش آرا ماکرون بیش از ۵۸ و رقیبش، مارین لوپن از حزب راست افراطی اجتماع ملی ۴۲ درصد آرا را به خود اختصاص داده‌اند. حدود ۴۸.۷ میلیون نفر در این انتخابات واجد شرایط رای دادن بودند که از این میان ۶۲ درصد در انتخابات شرکت کردند. میزان آرای سفید در دور دوم انتخابات نیز به ۲۸ درصد رسید که این میزان از سال ۱۹۶۹ تا کنون بی‌سابقه بوده است.
فرانسه بار دیگر به ماکرون آری گفت

امانوئل ماکرون توانست با کسب اکثریت آرا در انتخابات فرانسه بار دیگر به ریاست جمهوری این کشور انتخاب شد.

بر اساس نخستین نتایج شمارش آرا ماکرون بیش از ۵۸ و رقیبش، مارین لوپن از حزب راست افراطی اجتماع ملی ۴۲ درصد آرا را به خود اختصاص داده‌اند.

حدود ۴۸.۷ میلیون نفر در این انتخابات واجد شرایط رای دادن بودند که از این میان ۶۲ درصد در انتخابات شرکت کردند.

میزان آرای سفید در دور دوم انتخابات نیز به ۲۸ درصد رسید که این میزان از سال ۱۹۶۹ تا کنون بی‌سابقه بوده است.

مارین لوپن در اولین واکنش‌ها به نتایج انتخاب اعلام کرد که کسب بیش از ۴۲ درصد از آراء در این انتخاب را به نوعی یک پیروزی برای خود می‌داند.

او از تمام کسانی که در دوران کارزار انتخاباتی از او حمایت کرده‌اند، همچنین از کسانی که تنها در دور دوم انتخابات به او رای داده‌اند، سپاسگزاری کرد.

لوپن افزود که این رای بزرگ نشان داد که بر شمار طرفداران ایده‌های او در فرانسه افزوده شده است و به همین دلیل به هیچ وجه خودش را شکت خورده نمی‌داند.

او اعلام کرد که اکنون به عنوان یک «اپوزیسیون قوی» در مقابل دولت ماکرون فعالیت خواهد کرد و قویا به مبارزه با آن دست از دیدگاههای ماکرون خواهد پرداخت که معتقد است بر خلاف منافع فرانسوی‌ها ترسیم شده است؛ از جمله افزایش سن بازنشستگی، بی‌عدالتی‌های قضایی و سیاستهایی که قدرت خرید فرانسوی‌ها را کاهش داده است.

او تاکید کرد که از همین امشب، مبارزه‌ای بزرگ برای پیروزی در انتخابات پارلمانی را آغاز خواهد کرد تا در پارلمان پیش‌روی فرانسه بتوان جبهه‌ای قوی علیه دولت ماکرون ایجاد کرد.


به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.