Wednesday, 25 May , 2022
امروز : چهارشنبه, ۴ خرداد , ۱۴۰۱ - 24 شوال 1443
شناسه خبر : 18010
  پرینتخانه » الف, جامعه تاریخ انتشار : ۱۶ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۳:۴۷ |
وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد

سکونت ۱۰۰۰۰۰۰۰ ایرانی در خانه‌های بدون ایمنی

اکنون کشور با موضوع بد مسکنی رو به رو است و بر اساس آمارهای ستاد بازآفرینی شهری ۱ میلیون و ۶۰۶ هزار هکتار بافت "فرسوده میانی" وجود دارد که از این میزان ۷۰ هزار هکتار جزو بافت فرسوده، ۶۰ هزار هکتار بافت ناپایدار و ۳۳ هزار هکتار نیز بافت تاریخی است و بررسی‌ها نشان می‌دهد که ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکونی در این بافت‌ها وجود دارد که ۱۰ میلیون نفر از مردم در این مسکن‌های لرزان زندگی می‌کنند...
سکونت ۱۰۰۰۰۰۰۰ ایرانی در خانه‌های بدون ایمنی

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: اکنون کشور با موضوع بد مسکنی مواجه است و ۱ میلیون و ۶۰۶ هزار هکتار بافت «فرسوده میانی» وجود دارد.

محمد آئینی، در همایش الزامات، راهکارهای تولید، مانع زدایی و پشتیبانی مسکن و ساختمان شهر تهران، اظهار داشت: واقعیت این است که نهضت ملی مسکن در کشور شروع شده و یک عزم ملی پیرامون آن شکل گرفته است.

وی افزود: اکنون کشور با موضوع بد مسکنی رو به رو است و بر اساس آمارهای ستاد بازآفرینی شهری ۱ میلیون و ۶۰۶ هزار هکتار بافت “فرسوده میانی” وجود دارد که از این میزان ۷۰ هزار هکتار جزو بافت فرسوده، ۶۰ هزار هکتار بافت ناپایدار و ۳۳ هزار هکتار نیز بافت تاریخی است و بررسی‌ها نشان می‌دهد که ۵ میلیون و ۷۰۰ هزار واحد مسکونی در این بافت‌ها وجود دارد که ۱۰ میلیون نفر از مردم در این مسکن‌های لرزان زندگی می‌کنند.

آئینی بیان کرد: با انجام نوسازی هر پلاک فرسوده ۶/۷ پلاک جدید ایجاد می‌شود. به عنوان مثال در شهرداری تهران به ازای ۱۰۰ هزار پلاک نوسازی شده ۲/۹ پلاک جدید ایجاد می‌شود به عبارتی با هر نوسازی هم یک سقف لرزان نوسازی شده و هم واحدهای جدیدی در تهران ایجاد شده است.

مدیرعامل شرکت بازآفرینی شهری ایران یادآور شد: در حال حاضر در تهران ۲ میلیون و ۵۷۰ واحد فرسوده در تهران وجود دارد که با نوسازی این واحدهای مسکونی ۵ میلیون واحد جدید به ازای آن تولید می‌شود.

وی تاکید کرد: مردمی که مالک این پلاک‌ها هستند، به تنهایی نمی‌توانند نوسازی واحد مسکونی خود را انجام دهند و باید انبوه سازان و سرمایه گذاران در کنار مردم قرار گیرند.

آئینی با بیان اینکه نوسازی در بافت فرسوده نیاز به انجام کار فرهنگی دارد، گفت: سرمایه گذاران برای ورود به این حوزه نیاز به بسته‌های جامع شهرسازی دارند و در حوزه تسهیلات اداری حمایت شوند.

وی افزود: بررسی‌ها نشان می‌دهد به ازای کوتاه شدن هر ۶ ماه از روند اعطای مجوزها، ۱۰ درصد به ارزش افزوده سرمایه گذاران افزوده می‌شود.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.