Wednesday, 25 May , 2022
امروز : چهارشنبه, ۴ خرداد , ۱۴۰۱ - 24 شوال 1443
شناسه خبر : 17879
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۲ |
سید حسن نصرالله

امریکا مسئول تمام مخاطراتی است که جهان را تهدید می‌کند

دبیرکل حزب‌الله لبنان در مراسم بزرگداشت سی‌امین سالگرد شهادت سید عباس موسوی که در بیروت برگزار شد، گفت: ایالات متحده آمریکا مسئول اصلی اتفاقاتی است که امروز در اوکراین رخ می دهد. سید حسن نصرالله گفت: فارغ از موضعی که در قبال نبرد کنونی در اوکراین داریم باید تأکید کنم آنچه که در حال حاضر […]

امریکا مسئول تمام مخاطراتی است که جهان را تهدید می‌کند

دبیرکل حزب‌الله لبنان در مراسم بزرگداشت سی‌امین سالگرد شهادت سید عباس موسوی که در بیروت برگزار شد، گفت: ایالات متحده آمریکا مسئول اصلی اتفاقاتی است که امروز در اوکراین رخ می دهد.

سید حسن نصرالله گفت: فارغ از موضعی که در قبال نبرد کنونی در اوکراین داریم باید تأکید کنم آنچه که در حال حاضر میان مسکو و کی‌یف اتفاق می‌افتد بسیار خطرناک است. آنچه که امروز در این زمینه رخ می‌دهد متضمن درس و عبرت‌های بسیار زیادی است که باید در منطقه از آن استفاده شود. یکی از مهمترین درس عبرت‌ها این است که هیچکس در منطقه نباید به ایالات متحده آمریکا اعتماد کند.

دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: استانداردهای دوگانه کشورهای غربی و جامعه بین‌الملل در قبال حوادث اوکراین کاملاً مشهود است. شما مواضع جامعه جهانی در قبال حمله آمریکا به افغانستان و نیز عملیات نظامی روسیه در اوکراین را با یکدیگر مقایسه کنید. جامعه جهانی در زمان حمله آمریکا به افغانستان چه موضعی اتخاذ کرد و اکنون که روسیه وارد اوکراین شده است چه موضعی اتخاذ می‌کند؟

نصرالله افزود: در آن زمان، آمریکایی‌ها با استفاده از قدرت تحکم خود و نیز با زورگویی‌شان، جهانیان را در قبال ظلم‌های خود در افغانستان ساکت کردند. یکی از آخرین اقدامات آمریکایی‌ها در افغانستان را نیز بایدن انجام داد. او اموال مردم افغانستان را غارت کرد، اما جامعه جهانی باز هم سکوت کرد. لذا کاملاً واضح است که جامعه جهانی مواضع دوگانه‌ای را در قبال بحران اوکراین در پیش گرفته است.

دبیرکل حزب الله تصریح کرد: آمریکا مسئول اتفاقاتی است که در اوکراین رخ می‌دهد. ایالات متحده آمریکا دولتمردان اوکراین را تحریک به جنگ کرد. آمریکایی‌ها هیچ تلاشی برای یافتن راهکار دیپلماتیک برای حل و فصل بحران اوکراین نکردند. ایالات متحده آمریکا به عنوان شیطان بزرگ مسئول تمامی فجایعی است که امروز در جهان رخ می‌دهد. مسئولیت تمامی مخاطراتی که امروز جهان را تهدید می‌کند، متوجه آمریکایی‌ها است.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.