Saturday, 28 May , 2022
امروز : شنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۱ - 27 شوال 1443
شناسه خبر : 17827
  پرینتخانه » قـطـار اخـبـار, حمله روسیه به اوکراین, سیاست تاریخ انتشار : ۰۹ اسفند ۱۴۰۰ - ۹:۵۲ |
با تأیید وزیر خارجه و نخست وزیر

اسرائیل حمله روسیه به اوکراین را محکوم کرد

وزیر خارجه اسرائیل اعلام کرد، این رژیم قصد دارد به نفع قطعنامه محکومیت عملیات روسیه در اوکراین در مجمع عمومی سازمان ملل رای بدهد. یائیر لاپید در نشست کابینه گفت: ما به نفع قطعنامه‌ای که در مجمع عمومی عملیات روسیه در اوکراین را محکوم می‌کند رای خواهیم داد. اسرائیل موضعی را اتخاذ کرده؛ اما در […]

اسرائیل حمله روسیه به اوکراین را محکوم کرد

وزیر خارجه اسرائیل اعلام کرد، این رژیم قصد دارد به نفع قطعنامه محکومیت عملیات روسیه در اوکراین در مجمع عمومی سازمان ملل رای بدهد.

یائیر لاپید در نشست کابینه گفت: ما به نفع قطعنامه‌ای که در مجمع عمومی عملیات روسیه در اوکراین را محکوم می‌کند رای خواهیم داد. اسرائیل موضعی را اتخاذ کرده؛ اما در عین حال منافع امنیتی و منافع دیگری دارد که جهان و دولت آمریکا آن را درک می‌کنند.

وی گفت: ما بخشی از جهان آزاد هستیم؛ اما شرایط و منافع منحصر به فردی درباره روسیه داریم که جهان به خوبی آن را درک می‌کند.

همچنین روزنامه یدیعوت آحارونوت نوشت،‌ نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل به کابینه امنیتی اطلاع داده که اسرائیل موضع آمریکا در محکومیت روسیه در سازمان ملل را تایید می‌کند.

در عین حال بنت تاکید کرد: براساس پیش‌بینی‌هایی که در این نشست شنیده‌ام پیش بینی نمی‌شود که درگیری با روسیه رخ بدهد و اگر اسرائیل زیاد درباره جنگ صحبت نکند روس‌ها این را درک خواهند کرد.

پیش از این نفتالی بنت، نخست وزیر  اسرائیل در گفت‌وگوی تلفنی با ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه پیشنهاد میانجیگری برای توقف عملیات این کشور در اوکراین را داد؛ اما پوتین آن را رد کرد.

از سوی دیگر پوتین اعلام کرد که آماده مذاکرات است.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.