Saturday, 25 June , 2022
امروز : شنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۱ - 26 ذو القعدة 1443
شناسه خبر : 17563
  پرینتخانه » قـطـار اخـبـار, سیاست تاریخ انتشار : ۰۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۲ |
وزیر خارجه انگلستان

پوتین به دنبال ایجاد «روسیه بزرگ» است

وزیر خارجه انگلستان مدعی شد که پوتین به دنبال ایجاد روسیه بزرگ است. لیز تراس در سخنانی مدعی شد که رئیس جمهور روسیه با آغاز جنگ با کشورهای همسایه، به دنبال ایجاد «روسیه بزرگ» است. روزنامه «دیلی میل» با نقل سخنان تراس نوشت: «حمله پوتین به اوکراین سرآغاز اقدام روسیه برای الحاق جمهوری‌های شوروی سابق […]

پوتین به دنبال ایجاد «روسیه بزرگ» است

وزیر خارجه انگلستان مدعی شد که پوتین به دنبال ایجاد روسیه بزرگ است.

لیز تراس در سخنانی مدعی شد که رئیس جمهور روسیه با آغاز جنگ با کشورهای همسایه، به دنبال ایجاد «روسیه بزرگ» است.

روزنامه «دیلی میل» با نقل سخنان تراس نوشت: «حمله پوتین به اوکراین سرآغاز اقدام روسیه برای الحاق جمهوری‌های شوروی سابق است».

وزیر خارجه انگلستان اضافه کرد: «باید پوتین را متوقف کنیم چون فقط به اوکراین اکتفا نخواهد کرد. وی آشکارا جاه‌طبی‌های خود را نشان داده که تنها به اوکراین محدود نمی‌شود زیرا وی می خواهد زمان را به اواسط دهه ۱۹۹۰ یا حتی پیش از آن بازگرداند».

وی ادامه داد: «کشورهای بالتیک در خطر بوده و کشورهای غرب بالکان نیز در خطر قرار دارند. پوتین درباره همه آنها به صورت آشکار صحبت کرده و وی خواستار ایجاد روسیه بزرگ و بازگشت به وضعیت گذشته است که طی آن روسیه بر مساحت‌های بزرگی از شرق اروپا سیطره داشت».

تراس اضافه کرد: «به همین دلیل است که مقاومت ما و همپیمانان در برابر پوتین بسیار با اهمیت است. هفته آینده ممکن است که اوکراین (مورد حمله) روسیه قرار بگیرد اما کشور بعدی کدام خواهد بود؟».

پیشتر نیز نخست‌وزیر انگلیس مدعی شد طرح روسیه برای حمله به اوکراین منجر به بزرگترین درگیری در اروپا از زمان جنگ جهانی دوم خواهد شد.

جانسون در اظهارات دیگری در آلمان مدعی شد که ابعاد حمله‌ای که مسکو آماده می‌کند تقریباً در ۸۰ سال گذشته بی‌سابقه است. او به بی‌بی‌سی گفت: برنامه‌ای که می‌بینیم برای چیزی است که می‌تواند بزرگترین جنگ در اروپا از سال ۱۹۴۵ فقط از نظر بزرگی باشد.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.