Saturday, 25 June , 2022
امروز : شنبه, ۴ تیر , ۱۴۰۱ - 26 ذو القعدة 1443
شناسه خبر : 17529
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۰۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۶:۵۷ |

سقوط مرگبار جنگنده ارتش در تبریز

روابط عمومی پایگاه دوم شکاری از سقوط هواپیمای جنگنده اف ۵ در تبریز خبر داد و اعلام کرد این هواپیمای جنگی بر روی سالن ورزشی شهید علیپور واقع در بلوار منجم سقوط کرده است. رسانه‌های ایرانی از کشته شدن هر دو خلبان و یک شهروند خبر داده‌اند و اعلام کردند که عملیات امداد و نجات […]

سقوط مرگبار جنگنده ارتش در تبریز

روابط عمومی پایگاه دوم شکاری از سقوط هواپیمای جنگنده اف ۵ در تبریز خبر داد و اعلام کرد این هواپیمای جنگی بر روی سالن ورزشی شهید علیپور واقع در بلوار منجم سقوط کرده است.

رسانه‌های ایرانی از کشته شدن هر دو خلبان و یک شهروند خبر داده‌اند و اعلام کردند که عملیات امداد و نجات همچنان ادامه دارد.

این هواپیما که در آسمان تبریز پرواز می کرد، ساعت ۹ صبح در یکی از محلات شمال غرب این شهر، حوالی خیابان انقلاب (۴۲ متری) سقوط کرد. گزارش های اولیه حاکی است محل سقوط این هواپیما در حوالی کشتارگاه قدیمی تبریز و در جوار یکی از مدارس بوده است.

نورثروپ اف ۵ یک هواپیمای جنگنده سبک مافوق صوت نسل سوم آمریکایی تولید شرکت نورثروپ است. ایران در زمان حکومت شاه ۱۴۰ فروند از این جنگنده‌ها را خریداری کرد و تعداد زیادی از آنها را در زمان جنگ ۸ ساله با عراق از دست داد.

خبرگزاری تسنیم از امیر سرتیپ دوم خلبان رضا یوسفی فرمانده پایگاه هوایی شهید فکوری تبریز نقل کرده است که با توجه به اشکال فنی ایجاد شده در هواپیما، خلبان با جانفشانی و هدایت هواپیما به منطقه خالی از سکنه، از وقوع فاجعه بزرگ جلوگیری کرد.

سخنگوی ارتش نیز در این خصوص گفت: اگر ایثار خلبان عزیز ما نبود، باید با سانحه بزرگی روبرو می‌شدیم، این خلبان امکان استفاده از صندلی‌پران را به‌راحتی داشتند، اما از این فرصت استفاده نکردند و آن را به سمت نقطه کم‌جمعیت هدایت کردند و درنهایت جان خود را از دست دادند.

 


 

برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.