Sunday, 3 July , 2022
امروز : یکشنبه, ۱۲ تیر , ۱۴۰۱ - 4 ذو الحجة 1443
شناسه خبر : 17521
  پرینتخانه » الف, حمله روسیه به اوکراین, سیاست تاریخ انتشار : ۰۳ اسفند ۱۴۰۰ - ۶:۵۱ |
ادامه بحران اوکراین

پوتین «استقلال» جدایی‌طلبان شرق اوکراین را به رسمیت شناخت

رئیس جمهور روسیه رسما «استقلال» جدایی‌طلبان در شرق اوکراین را به رسمیت شناخت و با آنها «توافقنامه دوستی و کمک متقابل» امضا کرد. او در یک پیام تلویزیونی گفت که دولت اوکراین «حقوق مردم شرق را که می‌خواهند به زبان خود صحبت کنند و فرهنگ خود را داشته باشند» نادیده گرفته است. وی دولت اوکراین را برخاسته از «کودتای ۲۰۱۴» دانست. این اقدام  پوتین واکنش‌های متعددی را در غرب برانگیخت و بسیاری از رهبران کشورها و سازمان‌های بین المللی آن‌را محکوم کردند.
پوتین «استقلال» جدایی‌طلبان شرق اوکراین را به رسمیت شناخت

رئیس جمهور روسیه رسما «استقلال» جدایی‌طلبان در شرق اوکراین را به رسمیت شناخت و با آنها «توافقنامه دوستی و کمک متقابل» امضا کرد.

او در یک پیام تلویزیونی گفت که دولت اوکراین «حقوق مردم شرق را که می‌خواهند به زبان خود صحبت کنند و فرهنگ خود را داشته باشند» نادیده گرفته است. وی دولت اوکراین را برخاسته از «کودتای ۲۰۱۴» دانست.

این اقدام  پوتین واکنش‌های متعددی را در غرب برانگیخت و بسیاری از رهبران کشورها و سازمان‌های بین المللی آن‌را محکوم کردند.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا در گفتگوی تلفنی با ولودیمیر زلنسکی گفت که ایالات متحده خود را «متعهد به حفظ تمامیت ارضی اوکراین» می‌داند.
رهبران آلمان، فرانسه و آمریکا در یک گفتگوی تلفنی ضمن محکوم کردن تصمیم ولادیمیر پوتین اعلام کردند که این اقدام «بدون پاسخ» نخواهد ماند. 
به‌گفته سخنگوی دولت آلمان رهبران سه کشور «متفق القول بر این باورند که اقدام یک‌جانبه روسیه نقض آشکار پیمان مینسک» است. 

 


 

برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.