Wednesday, 18 May , 2022
امروز : چهارشنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۱ - 17 شوال 1443
شناسه خبر : 17234
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۳ |

اشتاینمایر دوباره رئیس جمهور آلمان شد

مقامات آلمان در بیانیه‌ای رسمی اعلام کردند، فرانک والتر اشتاینمایر برای دوره پنج ساله دیگر به عنوان رئیس‌جمهور این کشور انتخاب شد. اشتاینمایر ۶۶ ساله و از حزب سوسیال دموکرات آلمان پیشتر دو بار وزیر خارجه در دوران آنگلا مرکل، صدراعظم سابق این کشور بود و در سال ۲۰۱۷ به سمت رئیس جمهوری آلمان درآمد […]

اشتاینمایر دوباره رئیس جمهور آلمان شد

مقامات آلمان در بیانیه‌ای رسمی اعلام کردند، فرانک والتر اشتاینمایر برای دوره پنج ساله دیگر به عنوان رئیس‌جمهور این کشور انتخاب شد.

اشتاینمایر ۶۶ ساله و از حزب سوسیال دموکرات آلمان پیشتر دو بار وزیر خارجه در دوران آنگلا مرکل، صدراعظم سابق این کشور بود و در سال ۲۰۱۷ به سمت رئیس جمهوری آلمان درآمد که بیشتر یک سمت فرمایشی است.

اشتاینمایر مه گذشته میلادی و زمانی که تمایلش را برای ماندن در سمت فعلی‌اش تا ۲۰۲۷ را اعلام کرد، گفت: نقش ریاست جمهوری یک افتخار و چالشی عظیم است.

این وزیر خارجه سابق آلمان همچنین خودش را وجدان ملت توصیف کرده که گهگاه وارد مناظرات سیاسی می‌شود و در مراسم‌هایی صحبت می‌کند.

وی همچنین بارها درباره افزایش تهدید افراط گرایی راست افراطی در آلمان هشدار داده و با انتقاد از رویدادهای پیش آمده در فرودگاه کابل پس از سقوط این شهر به دست طالبان افغاستان، آن را برای غرب شرم آور دانسته است.

دوران ریاست جمهوری اشتاینمایر با همه گیری و شیوع کرونا در آلمان از آغاز ۲۰۲۰ همراه شد و او نقش “حکم اخلاقی” را در مناظرات مردمی درباره مسائل مربوط به سلامت و بهداشت داشت.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.