Wednesday, 25 May , 2022
امروز : چهارشنبه, ۴ خرداد , ۱۴۰۱ - 24 شوال 1443
شناسه خبر : 17231
  پرینتخانه » الف, جامعه تاریخ انتشار : ۲۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۷:۵۰ |
رئیس پلیس پایتخت اعلام کرد

موتورسواری زنان در تهران ممنوع شد

رئیس پلیس پایتخت گفت: تخلفاتی که از شنبه با آنها برخورد می‌شود عبارتند از عبور از چراغ قرمز، حرکات مخاطره‌آمیز، حرکت در جهت خلاف مسیر عبور، عبور از پیاده رو، عبور از خط ویژه، تخلفات پلاک (مخدوشی، پوشش پلاک و فاقد پلاک)، حمل بارهای نامتعارف، رانندگی (موتورسیکلت سواری) بانوان و افراد فاقد گواهینامه موتورسیکلت، موتورسواران فاقد مدارک (کارت، گواهینامه و بیمه نامه) ایجاد آلودگی صوتی و صداهای ناهنجار. رحیمی تأکید کرد: هر موتورسوار باید حداقل سه مدرک گواهینامه، کارت موتور و بیمه نامه را داشته باشد.
موتورسواری زنان در تهران ممنوع شد

رئیس پلیس پایتخت از اجرای طرح انضباط بخشی به موتورسیکلت‌سواران پایتخت از شنبه مورخ ۳۰ بهمن ۱۴۰۰ خبر داد.

سردار حسین رحیمی در جلسه توجیهی طرح انضباط بخشی به موتورسیکلت‌سواران گفت: از روز شنبه مورخ ۳۰ بهمن ماه طرح انضباط بخشی تردد موتورسیکلت‌سواران را در سطح پایتخت به مرحله اجرا در می‌آوریم.

وی افزود: در این طرح موتورسیکلت‌های متخلف در ۱۰۰ ایستگاه توقیف موتورسیکلت توقیف ساعتی می‌شوند.

رئیس پلیس پایتخت گفت: تخلفاتی که از شنبه با آنها برخورد می‌شود عبارتند از عبور از چراغ قرمز، حرکات مخاطره‌آمیز، حرکت در جهت خلاف مسیر عبور، عبور از پیاده رو، عبور از خط ویژه، تخلفات پلاک (مخدوشی، پوشش پلاک و فاقد پلاک)، حمل بارهای نامتعارف، رانندگی (موتورسیکلت سواری) بانوان و افراد فاقد گواهینامه موتورسیکلت، موتورسواران فاقد مدارک (کارت، گواهینامه و بیمه نامه) ایجاد آلودگی صوتی و صداهای ناهنجار.

رحیمی تأکید کرد: هر موتورسوار باید حداقل سه مدرک گواهینامه، کارت موتور و بیمه نامه را داشته باشد.

وی با اشاره به ترافیک در روزهای پایانی سال گفت: طرح ویژه ترافیکی از اول اسفند اجرا و تا پایان اسفند ادامه خواهد داشت. ساعت پایان کار این طرح ویژه نیز ساعت ۲۲ است.

رئیس پلیس تهران بزرگ خاطرنشان کرد: همچنین طرح ویژه‌ای با حضور سه پلیس تخصصی نیز در مراکز خرید خواهیم داشت. با تمام وجود امنیت مردم و خانواده‌ها را برقرار خواهیم کرد.

وی ادامه داد: طبیعی است که ترافیک در روزهای پایانی بهمن و اسفند ۱۵ الی ۲۰ درصد افزایش خواهد داشت. از همین‌رو برنامه ویژه ترافیکی برای این روزها خواهیم داشت.

سردار رحیمی تصریح کرد: در این طرح‌ها همچنین اراذل و اوباش و سارقان سابقه دار تحت کنترل قرار خواهند گرفت. با تهیه کنندگان و فروشندگان جز و عمده مواد محترقه با جدیت برخورد خواهد شد.

وی تاکید کرد: در یک ماهه پایان سال پلیس برای امنیت و آرامش مردم تقریباً به حالت آماده‌باش در خواهد آمد.

 


 

برچسب ها

این مطلب بدون برچسب می باشد.

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.