Sunday, 22 May , 2022
امروز : یکشنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۱ - 21 شوال 1443
شناسه خبر : 17182
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۵:۴۴ |

بیانیه طالبان درباره حق‌آبه ایران

وزارت آب و انرژی طالبان در بیانیه‌ای ضمن اعلام پایبندی به معاهده آب میان ایران و افغانستان از آمادگی این وزارتخانه برای اجرای توافقنامه حق‌آبه با طرف ایرانی خبر داد. وزارت آب و انرژی طالبان گفته است که در ارتباط با مدیریت رودخانه هلمند به تمام موضوعات حقوقی، فنی و ضمائم معاهده آب که میان […]

بیانیه طالبان درباره حق‌آبه ایران

وزارت آب و انرژی طالبان در بیانیه‌ای ضمن اعلام پایبندی به معاهده آب میان ایران و افغانستان از آمادگی این وزارتخانه برای اجرای توافقنامه حق‌آبه با طرف ایرانی خبر داد.

وزارت آب و انرژی طالبان گفته است که در ارتباط با مدیریت رودخانه هلمند به تمام موضوعات حقوقی، فنی و ضمائم معاهده آب که میان ایران و افغانستان در سال ۱۳۵۱ امضا شده، پایبند خواهد بود. 

این وزاتخانه تاکید کرده است که آمادگی دارد برای اجرای مفاد این معاهده دائمی با کشور دوست و همسایه ایران در فضای اعتماد همکاری کند.

بارها مقامات طالبان به اجرای کامل معاهده آب میان ایران و افغانستان تاکید کرده بودند. 

چندی پیش نیز ذبیح‌الله مجاهد، سخنگوی دولت طالبان ضمن ابراز خرسندی از روابط حسنه بین ایران و افغانستان گفته بود که موضوع حقابه بین ایران و افغانستان حل شده است. 

وی افزوده است:  «در صورتی که طرف افغانستان به اندازه کافی آب داشته باشد جمهوری اسلامی ایران نیز از آب بهره‌مند خواهد شد.»

از سوی دیگر به دنبال سفر وزیر خارجه طالبان به تهران و مذاکراتی که صورت گرفت، کاظمی قمی، نماینده ویژه ایران در امور افغانستان اظهار امیدواری کرد که این همکاری‌ها افزایش پیدا کرده و حقآبه ایران پرداخت شود. 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.