Wednesday, 18 May , 2022
امروز : چهارشنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۱ - 17 شوال 1443
شناسه خبر : 17043
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۱۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۶:۲۳ |
رئیس ستاد کل نیروهای مسلح

تمام تهدیدها از کشور دوره شده است

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: امروز در جایگاهی هستیم که نه‌تنها تهدیدها از کشور دور شده است، بلکه دشمنان به سختی می‌توانند برای تهاجم نظامی به کشورمان فکر و طراحی در سر داشته باشند. سرلشکر محمد باقری با اشاره به رهبری بی‌بدیل حضرت امام (ره)، گفت: امام خمینی (ره) در سال ۱۳۴۲ با کاشت […]

تمام تهدیدها از کشور دوره شده است

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گفت: امروز در جایگاهی هستیم که نه‌تنها تهدیدها از کشور دور شده است، بلکه دشمنان به سختی می‌توانند برای تهاجم نظامی به کشورمان فکر و طراحی در سر داشته باشند.

سرلشکر محمد باقری با اشاره به رهبری بی‌بدیل حضرت امام (ره)، گفت: امام خمینی (ره) در سال ۱۳۴۲ با کاشت بذر انقلاب و پذیرش سختی‌ها و تبعیدها و رویکرد آینده‌نگرانه، نوزادان و کودکان را سربازان خود قرار دادند و از سال‌های ۱۳۵۶ و ۱۳۵۷ با توسعه نهضت و رهبری پیامبرگونه خود، زمینه شکست حکومت ظالمانه پهلوی را فراهم کردند.

وی افزود: حکومت پهلوی که‌ در آن زمان به‌عنوان جای پای آمریکای جنایتکار در منطقه مطرح بود در دوره‌ای که به ذهن کسی خطور نمی‌کرد، با شکست مواجه شد.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح اظهار داشت: امام بزرگوار ما در پرتو انقلاب اسلامی، تاریخ ارزشمندی را برای کشور، منطقه و حتی برای جهان رقم زدند که شاید یک قرن یا چند قرن بگذرد و نمونه و مثالی برای آن نتوان یافت.

سرلشکر باقری تاکید کرد: پیروزی بر حکومت قدرتمند پهلوی تنها با تدبیر و رهبری امام راحل، همراه‌سازی مردم و اتکاء به قدرت لایزال الهی امکان‌پذیر بود.

وی گفت: حکومتی که به پشتوانه و حمایت‌های استکبار جهانی فکر می‌کرد که با داشتن ارتش قدرتمند می‌تواند در برابر مردم بایستد و حکومت خود را برای دهه‌های مستمر ادامه دهد، در ورطه عمل نتوانست کاری از پیش ببرد و ارتش به سیل خروشان ملت ایران پیوست.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: تدبیر و فرماندهی امام راحل در خنثی‌سازی توطئه‌های سال‌های ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی و سپس در دفاع مقدس، تاریخ درخشانی را برای ملت ایران رقم زده که برای سده‌ها سربلندی و اقتدار را برای ایران اسلامی ایجاد کرده است.

سرلشکر باقری افزود: حفظ ارتش و قدرتمند کردن آن در برابر توطئه انحلال ارتش و همچنین غرس نهال سپاه پاسداران به‌عنوان حافظ انقلاب و دستاوردهای آن، شکل‌دهی به بسیج مستضعفین در آذر ۵۸ به‌عنوان بستر اتصال مردم پایان‌ناپذیر در دفاع از کشور و امنیت و همراهی با انقلاب و نیروهای مسلح، تنها بخش کوچکی از دوراندیشی و تدبیر بی‌نظیر امام راحل بود.

وی خاطرنشان کرد: در دفاع مقدس نیز ابلاغ و پیگیری فرامین و تدابیر راهبردی امام (ره) که در جملاتی مانند «محاصره آبادان باید شکسته شود» و یا «بستان نباید سقوط کند» قابل ملاحظه است و همچنین تشجیع مردم و به میدان آوردن آنان، امر به دولت برای پشتیبانی جدی از نیروهای مسلح و جبهه‌ها، اعتماد به فرماندهان جوان و کم‌تجربه، اما مؤمن و انقلابی و پای کار، ایجاد وحدت و برادری و همدلی میان ارتش و سپاه با تعبیر بازوان قدرتمند ملت ایران و انقلاب اسلامی، حسن تدبیر و حل معضلات متعدد و مکرری که در اداره کشور و در دفاع مقدس پیش می‌آمد تا حصول پیروزی نهایی، تنها بخشی از تدابیر و اقدامات امام راحل و بزرگوار در تثبیت این نظام مقدس در آخرین دهه از حیات پربرکت ایشان بود.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با بیان اینکه هرگاه در طول دفاع مقدس به آن بزرگوار مراجعه و مشکلات، سختی‌ها و کمبودها را منتقل کردیم، تنها دعا، امید به آینده، دستورات قاطع و تشویق و دلگرمی دیدیم، اظهار داشت: وقتی جمله‌ای از آن بزرگوار را در جای‌جای جبهه‌ها در رادیو می‌شنیدیم و یا آن چهره نورانی را می‌دیدیم، برای روزها، هفته‌ها و ماه‌ها مملو از انرژی و تلاش بودیم تا بتوانیم دشمن را از این سرزمین بیرون برانیم.

سرلشکر باقری گفت: امام (ره) به ما امر می‌فرمودند که به دنبال اجرای تکلیف باشید، چراکه نتیجه را خداوند رقم خواهد زد و آیا غیر از این شد؟ امروز که به گذشته نگاه می‌کنیم عزت و سربلندی میهن اسلامی ما با وضعیت دشمن ما و آن رهبر ملعون و معدوم دشمن (صدام) آیا قابل قیاس است؟

وی با طرح این پرسش که امروز شهیدان ما چه جایگاهی دارند؟، تصریح کرد: آیا مردم جهان و منطقه به این دو ملت و به این دو نیروی مسلح به یک چشم نگاه می‌کنند؟ به هیچ وجه این طور نیست، بلکه کشور ما، نیروهای مسلح ما و نظام مقتدر ما از جایگاه والایی برخوردار هستند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح تاکید کرد: امروز در جوار مزار امام(ره) و در این محفل نورانی با افتخار اعلام می‌کنیم که وضع ما نسبت به دهه اول انقلاب قابل مقایسه نیست. نیروهای مسلح با مسئولیت ذاتی و برابر قانون اساسی در دفاع از استقلال و تمامیت ارضی کشور در حفظ نظام جمهوری اسلامی و پاسداری از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن و همچنین در حوزه حفظ امنیت کشور بحمدالله با تداوم راه نورانی امام راحل و با فرماندهی و تدبیر بی‌نظیر فرماندهی معظم کل قوا پرچم‌دار انقلاب اسلامی در جایگاهی هستند که نه‌تنها تهدیدها از کشور دور شده است، بلکه دشمنان غدار در حد و اندازه استکبار جهانی، به سختی می‌توانند برای تهاجم نظامی به کشورمان فکر و طراحی در سر داشته باشند.

سرلشکر باقری با اشاره به اینکه در حوزه رشد کمّی و کیفی «بسیج مستضعفین»، به‌حمدالله در جایگاه بالایی قرار داریم، گفت: همچنین در حوزه وحدت و برادری و همدلی در میان نیروهای مسلح در بهترین شرایط هستیم و احساس دوستی، رفاقت، برادری و هم‌افزایی در میان نیروهای مسلح امروز در اوج قرار دارد.

وی تاکید کرد: امام (ره) همواره تأکید بر عدم ورود نیروهای مسلح به احزاب و دسته‌جات سیاسی داشتند و نیروهای مسلح نیز ضمن داشتن بصیرت و درک بالای سیاسی و انقلابی به هیچ وجه وارد این جریان‌ها و دسته‌جات نشدند و نخواهند شد.

رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه امروز ما در تولید دانش جایگاه بالایی داریم، گفت: همچنین در حوزه کمک‌رسانی به مردم در روزهای سخت از جمله در هنگام وقوع زلزله و سیل، در عرصه سازندگی کشور، در زمینه مقابله با بیماری کرونا نیروهای مسلح همواره پیشقدم هستند. رهبر معظم انقلاب اسلامی هم در این رابطه فرمودند که قبل از اینکه دستگاه مسئول به محل حادثه برسند، نیروهای مسلح پای کار هستند.

سرلشکر باقری افزود: نیروهای مسلح در حمایت از مستضعفین جهان و در شکست تروریست‌ها در برابر کشورهایی که از ما کمک خواستند، توانستند در کسوت مستشاری و فرماندهی و هدایت حضور یابند و در این عرصه شهیدان بزرگی چون سپهبد شهید سلیمانی و یارانش امنیت را به این کشورها برگرداندند که همه این‌ها به برکت تبعیت از راه الهی و تعقیب آرمان‌های امام راحل بزرگوار و تبعیت از تدابیر و فرامین مقام معظم فرماندهی کل قوا حاصل شده است.

وی تاکید کرد: خدا را شاکریم که در چله دوم انقلاب اسلامی و براساس سند وزین بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی، نیروهای مسلح با تداوم مسیر رشد جهش‌گونه خود در مسیر تحقق آرمان‌های انقلاب اسلامی و تعمیق و پایدارسازی امنیت کشور گام‌های استواری را برداشته‌اند و افق روشنی را در پیش رو دارند.

رئیس ستاد کل نیروهای مسلح با اشاره به اینکه خدا را شاکریم که امروز از دولتی همسو با منویات رهبری و هم‌افزایی قوای سه‌گانه و نیروهای مسلحی که در هر شرایط در خدمت ملت و دولت بوده‌اند، برخورداریم، افزود: امیدواریم که به یاری خداوند متعال و با تلاش همه دست‌اندرکاران، سایر مشکلات کشور نیز مرتفع شود و همچنین امید فراوان و آینده‌ای روشن و سربلند را برای ملت ایران خواستاریم.

سرلشکر باقری گفت: در پایان با آرمان‌های بلند امام راحل و اوامر، تدابیر و منویات فرمانده معظم کل قوا، خون بابرکت شهیدان و ملت بزرگ ایران که لحظه‌ای در ادامه دادن این راه نورانی دچار سستی و تردید نشده‌اند، اعلام میثاق و وفاداری می‌کنیم و اعلام می‌کنیم که با قوت و اقتدار تا جان در بدن داریم در این مسیر نورانی حرکت خواهیم کرد.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.