Saturday, 28 May , 2022
امروز : شنبه, ۷ خرداد , ۱۴۰۱ - 27 شوال 1443
شناسه خبر : 16878
  پرینتخانه » اخبار روز, سیاست تاریخ انتشار : ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۹:۵۳ |

دونالد ترامپ: روسیه، آلمان را به مالکیت خود درآورده

رئیس جمهور پیشین ایالات متحده آمریکا در گفت‌وگو با گلن بک، مجری و مفسر شبکه فاکس نیوز با انتقاد از رویکردهای جهانی در قبال بحران روسیه و اوکراین گفت این چالش یک مساله اروپایی است و ایالات متحده نباید در آن دخالت کند. این سخنان در حالی عنوان می‌شود که سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) […]

دونالد ترامپ: روسیه، آلمان را به مالکیت خود درآورده

رئیس جمهور پیشین ایالات متحده آمریکا در گفت‌وگو با گلن بک، مجری و مفسر شبکه فاکس نیوز با انتقاد از رویکردهای جهانی در قبال بحران روسیه و اوکراین گفت این چالش یک مساله اروپایی است و ایالات متحده نباید در آن دخالت کند.

این سخنان در حالی عنوان می‌شود که سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) به محوریت ایالات متحده تاکید کرده است با وجود درخواست‌های مکرر روسیه برای توقف رویکرد گسترش به شرق، هیچ تضمینی به مسکو برای عدم عضویت اوکراین و کشورهای دیگرعلاقمند نمی‌دهد.

دونالد ترامپ با انتقاد شدید از نقش آلمان در بحران حاضر میان روسیه و اوکراین، برلین را متهم کرد که با خط لوله انتقال گاز نورد استریم ۲ عملا تحت مالکیت روسیه درآمده است.

مقام‌های کی‌یف، از جمله ولودیمر زلنسکی، رئیس جمهوری اوکراین به‌صورت غیرمستقیم آلمان را به کم‌کاری و اهمال در برابر بحران روسیه و اوکراین متهم می‌کنند.

آلمان از زمان بالا گرفتن بحران میان مسکو و کی‌یف و تقویت احتمال حمله نظامی نیروهای ارتش روسیه به شرق اوکراین، برخلاف بسیاری دیگر از اعضای ناتو، تسلیحات به اوکراین نفرستاده و تنها به ارسال کمک‌های لجستیک و بیمارستانی به این کشور در آستانه جنگ بسنده کرده است.

آلمان در جریان مخاصمات مسلحانه دهه‌های گذشته، از جمله عملیات ائتلاف ضد داعش در عراق، عمدتا از شرکت در عملیات رزمی پرهیز می‌کند و معمولا وظیفه آموزشی، پشتیبانی را در برنامه‌های نظامی بر عهده می‌گیرد.

دونالد ترامپ یکی از منتقدان و مخالفان جدی آنگلا مرکل، صدر اعظم پیشین آلمان بود و سیاست‌های مهاجرتی و انرژی وی را بارها به باد انتقاد گرفته بود.

ترامپ همچنین با یادآوری پرونده هانتر بایدن، پسر جو بایدن ، رئیس جمهوری ایالات متحده آمریکا گفت ماجرای رشوه بورسیما (نام پرونده هانتر بایدن در اوکراین) دست جو بایدن را به شدت بسته و او را با چالش‌های بسیاری در همه مراحل مواجه کرده است.

دموکرات‌ها از زمان به قدرت رسیدن دونالد ترامپ در سال ۲۰۱۶ روسیه را به کمک به کارزار انتخاباتی وی متهم می‌کردند. مخالفان رئیس جمهوری پیشین ایالات متحده می‌گویند ترامپ برخلاف رویکرد کلی واشنگتن، سیاست محکمی در برابر توسعه‌طلبی‌های روسیه در پیش نگرفت.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.