Wednesday, 18 May , 2022
امروز : چهارشنبه, ۲۸ اردیبهشت , ۱۴۰۱ - 17 شوال 1443
شناسه خبر : 16856
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۹:۲۱ |
مصوبه کمیسیون تلفیق مجلس برای خرید سربازی

فروش سربازی به قیمت ۲۵۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان

کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی ایران با خرید سربازی برای مشمولان غایب موافقت کرد. رحیم زارع گفت: خرید سربازی با رعایت اصل ۱۱۰ قانون اساسی و در راستای توجه به امر مقدس استحکام خانواده و فرزندآوری و تعیین تکلیف مشمولین غایب بیش از ۵ سال با اولویت افراد متأهل و بالاتر از ۳۵ سال […]

فروش سربازی به قیمت ۲۵۰ تا ۶۰۰ میلیون تومان

کمیسیون تلفیق بودجه مجلس شورای اسلامی ایران با خرید سربازی برای مشمولان غایب موافقت کرد.

رحیم زارع گفت: خرید سربازی با رعایت اصل ۱۱۰ قانون اساسی و در راستای توجه به امر مقدس استحکام خانواده و فرزندآوری و تعیین تکلیف مشمولین غایب بیش از ۵ سال با اولویت افراد متأهل و بالاتر از ۳۵ سال سن که ضریب انجام وظایف مقدس سربازی تحت تاثیر تحلیل قوای جسمانی برای آنها امکانپذیر نیست، امکانپذیر خواهد بود. بر این اساس افراد با پرداخت مبالغ مشخص شده، کارت معافیت از خدمت در زمان صلح را دریافت می‌کنند.

رئیس کمیسیون تلفیق مجلس گفته است به موجب این مصوبه، دارندگان مدرک تحصیلی کاردانی و کمتر از آن با پرداخت ۲۵۰ میلیون تومان، دارندگان مدرک تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد با پرداخت مبلغ ۴۰۰ میلیون تومان و دارندگان مدرک پزشکی عمومی و دکترای تخصصی و بالاتر از آن در تمامی رشته ها با پرداخت مبلغ ۶۰۰ میلیون تومان به حساب خزانه کل کشور قادر به خرید سربازی خود خواهند بود.

براساس تصمیم این کمیسیون «مشمولان متاهل به ازای هر فرزند از ۲۰ درصد تخفیف تا سقف حداکثر ۶۰ درصد برخوردار خواهند بود و افراد متاهل تحت پوشش کمیته امداد و سازمان بهزیستی از تخفیف ۵۰ درصدی برخوردار شدند.

پیش از این در سال‌های دهه ۱۳۷۰ امکان فروش سربازی به‌صورت گسترده و برای همه مشمولان برای دوره‌ای کوتاه ممکن شده بود. این تصمیم در آن سال‌ها انتقاد گسترده جریان‌های سیاسی داخل و خارج از قدرت را به‌دلیل نهادینه کردن تبعیض سازمان‌یافته برانگیخت.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.