Sunday, 22 May , 2022
امروز : یکشنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۱ - 21 شوال 1443
شناسه خبر : 16827
  پرینتخانه » قـطـار اخـبـار, سیاست تاریخ انتشار : ۰۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۲:۲۴ |
رویترز به نقل از مقامات امریکایی گزارش داد

روسیه «ذخایر خون» به نوار مرزی با اوکراین فرستاده است

سه مقام آمریکایی به رویترز گفتند که نیروهای روسیه در امتداد مرزی خود با اوکراین ذخایر خون برای مجروحان نیز مستقر کرده‌اند. مقامات فعلی و سابق ایالات متحده به این خبرگزاری گفتند که شاخص‌هایی مانند ذخایر خون در تعیین آمادگی مسکو برای انجام تهاجم در صورتی که پوتین تصمیم به انجام این کار بگیرد، حیاتی […]

روسیه «ذخایر خون» به نوار مرزی با اوکراین فرستاده است

سه مقام آمریکایی به رویترز گفتند که نیروهای روسیه در امتداد مرزی خود با اوکراین ذخایر خون برای مجروحان نیز مستقر کرده‌اند.

مقامات فعلی و سابق ایالات متحده به این خبرگزاری گفتند که شاخص‌هایی مانند ذخایر خون در تعیین آمادگی مسکو برای انجام تهاجم در صورتی که پوتین تصمیم به انجام این کار بگیرد، حیاتی است.

از سوی دیگر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا گفت که در بحبوحه تنش‌ها با مسکو بر سر اوکراین، «به زودی» شمار کمی از سربازان آمریکایی را به شرق اروپا اعزام خواهد کرد.

وی روز گذشته در جمع خبرنگاران گفت: «من به زودی نیروهای آمریکایی را به اروپای شرقی و کشورهای عضو ناتو می‌فرستم. نه زیاد.»

ایالات متحده آمریکا در حال حاضر ۸۵۰۰ سرباز را برای تقویت ناتو در حالت آماده‌باش قرار داده است.

جو بایدن با این حال تکرار کرده است که بحثی درباره اعزام نیروهای آمریکایی به اوکراین که عضو ناتو نیست وجود ندارد.

همزمان لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا روز جمعه گفت که تجمع نیروهای روسیه در امتداد مرزی اوکراین به جایی رسیده است که ولادیمیر پوتین، رئیس جمهوری روسیه اکنون طیف کاملی از گزینه‌های نظامی از اقدامات کوتاه تا یک تهاجم تمام عیار را در اختیار دارد.

آستین در یک نشست خبری در پنتاگون گفت: «در حالی که هنوز اعتقاد نداریم که پوتین تصمیم نهایی را برای استفاده از این نیروها علیه اوکراین گرفته باشد اما او اکنون به وضوح این توانایی را دارد.»

از سوی دیگر سخنگوی دفتر نخست وزیر بریتانیا شامگاه جمعه گفت که بوریس جانسون می‌خواهد از «خونریزی» در اوکراین جلوگیری کند و باید با ولادیمیر پوتین تماس بگیرد تا بار دیگر از او بخواهد «یک گام به عقب بردارد و از طریق دیپلماتیک تعامل داشته باشد.»

سخنگوی دفتر نخست وزیری در بیانیه‌ای گفت: «بوریس جانسون مصمم است تلاش‌های دیپلماتیک را تسریع و بازدارندگی را برای جلوگیری از خونریزی در اروپا تقویت کند.»

وی افزود: «او بر لزوم عقب نشینی روسیه و تعامل دیپلماتیک در گفت‌وگو با پوتین در این هفته تاکید خواهد کرد.»

وی همچنین گفته است که بوریس جانسون هفته دیگر به منطقه سفر می‌کند اما زمان و مکان سفر نخست وزیر بریتانیا را اعلام نکرده است.

AP Photo

همزمان بریتانیا سربازان اوکراینی را با پوشش زمستانی سیاه و سفید خزدار برای شلیک پرتابگرهای ضد تانک این کشور آموزش داد.

بریتانیا اوایل این ماه اعلام کرد که به اوکراین سیستم‌های تسلیحات دفاعی ضد زره سبک را می‌فرستد و به پرسنل آن‌ها آموزش‌های لازم را ارائه می‌کند.

روسیه در ماه‌های اخیر ده‌ها هزار نیروی نظامی را در مرزهای اوکراین مستقر کرده است که باعث نگرانی‌هایی شده است. در مقابل مسکو هرگونه طرح حمله به اوکراین را رد می‌کند اما بر تضمین‌های کتبی برای امنیت روسیه از جمله وعده عدم پیوستن اوکراین به ناتو اصرار دارد.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.