Sunday, 22 May , 2022
امروز : یکشنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۱ - 21 شوال 1443
شناسه خبر : 16767
  پرینتخانه » الف, سیاست تاریخ انتشار : ۰۹ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۸ |
مذاکرات هسته ای وین

مذاکرات احیاء برجام برای اتخاذ «تصمیم سیاسی» متوقف شد

نماینده اتحادیه اروپا اعلام کرد مذاکرات ایران و طرف‌های برجام برای احیای توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ در وین، برای اتخاذ تصمیم‌های سیاسی متوقف شده است. انریکه مورا در یک پیام توییتری نوشت: «شرکت‌کنندگان به برای مشورت و بازگشت به میز مذاکرات در هفته آینده، به پایتخت‌هایشان باز گشتند. هم‌اکنون وقت اتخاذ تصمیمات سیاسی است.» فرانسه، بریتانیا و آلمان سه عضو اروپایی برجام هم با صدور بیانیه‌ای مشترک این خبر را تاکید کردند. در این بیانیه مذاکرات ماه ژانویه طولانی‌ترین دور گفت‌وگوهای وین توصیف شده است. میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین هم با انتشار یک پیام توییتری مشابه اعلام کرد «گفت‌وگوها به حدی پیشرفت کرده که زمان اتخاذ تصمیم‌های سیاسی رسیده است.»
مذاکرات احیاء برجام برای اتخاذ «تصمیم سیاسی» متوقف شد

نماینده اتحادیه اروپا اعلام کرد مذاکرات ایران و طرف‌های برجام برای احیای توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ در وین، برای اتخاذ تصمیم‌های سیاسی متوقف شده است.

انریکه مورا در یک پیام توییتری نوشت: «شرکت‌کنندگان به برای مشورت و بازگشت به میز مذاکرات در هفته آینده، به پایتخت‌هایشان باز گشتند. هم‌اکنون وقت اتخاذ تصمیمات سیاسی است.»

فرانسه، بریتانیا و آلمان سه عضو اروپایی برجام هم با صدور بیانیه‌ای مشترک این خبر را تاکید کردند. در این بیانیه مذاکرات ماه ژانویه طولانی‌ترین دور گفت‌وگوهای وین توصیف شده است.

میخائیل اولیانوف، نماینده روسیه در سازمان‌های بین‌المللی مستقر در وین هم با انتشار یک پیام توییتری مشابه اعلام کرد «گفت‌وگوها به حدی پیشرفت کرده که زمان اتخاذ تصمیم‌های سیاسی رسیده است.»

در هفته‌های اخیر هم ایران و هم طرف‌های غربی برجام نسبت به نتیجه بخش بودن مذاکرات ابراز امیدواری کردند. ایران روز دوشنبه برای نخستین بار احتمال گفت‌وگوی مستقیم با نمایندگان ایالات متحده آمریکا، در صورت لزوم را مطرح کرد.

امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه هم روز جمعه گفت نشانه‌هایی وجود دارد که نشانگر آن است که مذاکرات می‌تواند به نتیجه برسد.

خبرگزاری ایرنا هم به نقل از یکی از مقام‌های دیپلماتیک ایران که نخواست نامش فاش شود گزارش کرد: « روند گفت‌وگوها در مجموع سازنده و رو به جلو بوده است و اگر طرف‌های مقابل پس از بازگشت از پایتخت‌ها تصمیمات لازم را اتخاذ نمایند، امکان حرکت سریعتر به سمت توافق وجود دارد.»

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.