Wednesday, 25 May , 2022
امروز : چهارشنبه, ۴ خرداد , ۱۴۰۱ - 24 شوال 1443
شناسه خبر : 16691
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۹:۳۸ |
لبنان در آتش اختلافات

استعفای حریری با اشاره به «نفوذ ایران در لبنان»

سعد حریری با اشاره به «نفوذ ایران» در کشورش، «هرج و مرج در عرصه بین‌المللی» و «شکاف‌های داخلی» اعلام کرد که از صحنه سیاسی کنار می‌رود. نخست‌وزیر پیشین لبنان که به دنبال ترور پدرش رفیق حریری در سال ۲۰۰۵ وارد عرصه سیاسی شد تاکنون اصلی‌ترین سیاستمدار سنی لبنان بود. سعد حریری در حالی در جریان […]

استعفای حریری با اشاره به «نفوذ ایران در لبنان»

سعد حریری با اشاره به «نفوذ ایران» در کشورش، «هرج و مرج در عرصه بین‌المللی» و «شکاف‌های داخلی» اعلام کرد که از صحنه سیاسی کنار می‌رود.

نخست‌وزیر پیشین لبنان که به دنبال ترور پدرش رفیق حریری در سال ۲۰۰۵ وارد عرصه سیاسی شد تاکنون اصلی‌ترین سیاستمدار سنی لبنان بود. سعد حریری در حالی در جریان یک سخنرانی کوتاه در بیروت از صحنه سیاسی کنار کشید که لبنان با جدی‌ترین بحران اقتصادی و اجتماعی در تاریخ خود روبرو است.

نخست‌وزیر پیشین لبنان در سخنانش از جریان مستقبل، مهمترین تشکل سیاسی سنی‌ها در لبنان نیز خواست تا با پیروی از او در انتخابات پارلمانی پیش‌رو نامزدی معرفی نکنند.

سعد حریری در سخنانش گفت: «به دلیل نفوذ ایران در کشور، هرج و مرج در صحنه بین‌المللی، شکاف‌های داخلی، فرقه‌گرایی و تجزیه حکومت هیچ فرصت مثبتی در لبنان وجود ندارد.»

عربستان سعودی پیش از این متحد اصلی سعد حریری در صحنه سیاسی لبنان محسوب می‌شد اما روابط ریاض با نخست‌وزیر پیشین لبنان طی سال‌های گذشته به سردی گرائید. مقامات عربستان طی سال‌های گذشته بر این باور بودند که سعد حریری بیش از حد در برابر حزب‌الله لبنان نرمش نشان می‌دهد.

سعد حریری که اولین بار در سال ۲۰۰۹ به نخست‌وزیری رسید در مجموع سه دوره اداره امور دولت را برعهده داشت.

 


 

برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.