Saturday, 21 May , 2022
امروز : شنبه, ۳۱ اردیبهشت , ۱۴۰۱ - 20 شوال 1443
شناسه خبر : 16689
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۹:۳۳ |
بحران اوکراین و روسیه

آماده باش ۸۵۰۰ نظامی امریکایی و پیشنهاد ماکرون

فرانسه اعلام کرد که امانوئل ماکرون «طی روزهای آینده» به ولادیمیر پوتین، همتای روس خود «مسیری برای تنش‌زدایی» در بحران اوکراین را پیشنهاد خواهد کرد. در بیانیه کاخ الیزه آمده است که روز چهارشنبه نشستی برای بررسی بحران اوکراین با حضور نمایندگان فرانسه، آلمان، روسیه و اوکراین برگزار خواهد شد. این نشست قرار است در […]

آماده باش ۸۵۰۰ نظامی امریکایی و پیشنهاد ماکرون

فرانسه اعلام کرد که امانوئل ماکرون «طی روزهای آینده» به ولادیمیر پوتین، همتای روس خود «مسیری برای تنش‌زدایی» در بحران اوکراین را پیشنهاد خواهد کرد.

در بیانیه کاخ الیزه آمده است که روز چهارشنبه نشستی برای بررسی بحران اوکراین با حضور نمایندگان فرانسه، آلمان، روسیه و اوکراین برگزار خواهد شد. این نشست قرار است در سطح مشاوران دیپلماتیک برگزار شود.

کاخ الیزه در بیانیه خود تاکید کرده است: «ما نگرانیم اما بسیار مراقب هستیم که ابهامی به وجود نیاید و بی‌ثباتی بیشتری شکل نگیرد.»

از سوی دیگر وزارت دفاع آمریکا اعلام کرد که ۸۵۰۰ سرباز این کشور به دلیل بحران کنونی بر سر اوکراین در حالت آماده‌باش هستند.

پنتاگون در عین حال افزود که روسیه هم‌اکنون «قصد آغاز تنش‌زدایی» را ندارد.

به گفته جان کربی، سخنگوی پنتاگون از ۸۵۰۰ سربازی که به حال آماده‌باش درآمده‌اند می‌توان در صورت لزوم در کنار نظامیان دیگر کشورهای عضو ناتو استفاده کرد.

وی افزود که تاکنون تصمیمی درباره اعزام نیرو به خارج از ایالات متحده اتخاذ نشده است.

ند پرایس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز گفت که واشنگتن «هیچ اختلافی» با کشورهای اروپایی بر سر وضع تحریم‌های گسترده اقتصادی علیه روسیه در صورت حمله به اوکراین ندارد. سخنان سخنگوی وزارت خارجه ایالات متحده در حالی بیان شد که جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا خواستار پرهیز از عکس‌العمل‌های «هشداردهنده» شده بود.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.