Sunday, 22 May , 2022
امروز : یکشنبه, ۱ خرداد , ۱۴۰۱ - 21 شوال 1443
شناسه خبر : 16669
  پرینتخانه » وقایع اتفاقیه, سیاست تاریخ انتشار : ۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۵ |

استعفای فرمانده نیروی دریایی آلمان به علت «اظهارات نسنجیده» در مورد پوتین و اوکراین

فرمانده نیروی دریایی آلمان در پی افزایش انتقادها از اظهارات اخیر او در مورد اوکراین و روسیه که به طور گسترده در فضای مجازی منتشر شده است، از سمت خود استعفا داد. «کای آخیم شوئنباخ» در جریان سفر روز جمعه خود به هند گفته بود که اوکراین هرگز نخواهد توانست شبه جزیره کریمه را که […]

استعفای فرمانده نیروی دریایی آلمان به علت «اظهارات نسنجیده» در مورد پوتین و اوکراین

فرمانده نیروی دریایی آلمان در پی افزایش انتقادها از اظهارات اخیر او در مورد اوکراین و روسیه که به طور گسترده در فضای مجازی منتشر شده است، از سمت خود استعفا داد.

«کای آخیم شوئنباخ» در جریان سفر روز جمعه خود به هند گفته بود که اوکراین هرگز نخواهد توانست شبه جزیره کریمه را که در سال ۲۰۱۴ به خاک روسیه ضمیمه شد، پس بگیرد. او همچنین نیت‌خوانی‌ غرب از اقدام‌های اخیر ولادیمیر پوتین را به عنوان تلاش او برای حمله به اوکراین، نادرست خوانده و افزوده بود که رئیس جمهوری روسیه مستحق «احترام» است.

در پی انتشار ویدیوی این سخنرانی، وزارت خارجه اوکراین سفیر آلمان در کی‌یف را احضار کرد و مراتب اعتراض خود را نسبت به اظهارات فرمانده نیروی دریایی آلمان اعلام کرد.

سپس شوئنباخ اعلام کرد که با هدف جلوگیری از واردآمدن آسیب‌های بیشتر به دلیل «اظهارات نسنجیده» او به آلمان و ارتش این کشور از سمت خود کناره‌گیری می‌کند. استعفای او بلافاصله از سوی نیروی دریایی آلمان پذیرفته شد و معاون آقای شوئنباخ به عنوان فرمانده موقت نیروی دریایی منصوب شد.

آلمان همچنین تاکید کرد که سخنان شوئنباخ به هیچ وجه با موضع وزارت دفاع آلمان مطابقت ندارد و این کشور همراه با متحدان خود در ناتو درکنار اوکراین می‌ایستد.

برلین بر خلاف بسیاری از کشورهای عضو ناتو از ارسال سلاح‌های جنگی به اوکراین اجتناب کرده و هدف از این اقدام خود را دامن نزدن بیشتر به تنش‌ها عنوان کرده است.

وزیر خارجه اوکراین روز شنبه اقدام برلین را به منزله «تشویق» رئیس جمهوری روسیه ارزیابی کرد.

 


 

برچسب ها
, ,
به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.