Sunday, 29 May , 2022
امروز : یکشنبه, ۸ خرداد , ۱۴۰۱ - 28 شوال 1443
شناسه خبر : 16625
  پرینتخانه » سیاست, قـطـار اخـبـار تاریخ انتشار : ۰۴ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۴ |
نماینده ویژه آمریکا در امور ایران

بازگشت امریکا به برجام بدون آزادسازی زندانیان سخت است

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و مذاکره‌کننده ارشد آمریکا در مذاکرات وین، در گفت‌گویی به سوالاتی درباره آن چه وجود ارتباط میان آزادسازی زندانیان آمریکایی در ایران به انجام شدن توافقی در مذاکرات وین مطرح شد و احتمال انجام دادن مذاکرات مستقیم با ایران، پاسخ داد. به گزارش رویترز، رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا […]

بازگشت امریکا به برجام بدون آزادسازی زندانیان سخت است

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و مذاکره‌کننده ارشد آمریکا در مذاکرات وین، در گفت‌گویی به سوالاتی درباره آن چه وجود ارتباط میان آزادسازی زندانیان آمریکایی در ایران به انجام شدن توافقی در مذاکرات وین مطرح شد و احتمال انجام دادن مذاکرات مستقیم با ایران، پاسخ داد.

به گزارش رویترز، رابرت مالی نماینده ویژه آمریکا در امور ایران و مذاکره‌کننده ارشد این کشور در مذاکرات وین، در گفت‌گویی با رویترز درباره ارتباط موضوع آزادسازی شهروندان آمریکایی که در ایران زندانی هستند به انجام شدن توافقی در مذاکرات وین بر سر احیای توافق هسته‌ای، گفت: این دو از هم جدایند و ما در حال پیگیری هر دوی آن‌ها هستیم. اما برای ما خیلی سخت است که بازگشت به توافق هسته‌ای را متصور شویم، با وجود این که چهار آمریکایی بی‌گناه در ایران زندانی هستند.

او در ادامه گفت: بنابراین، در عین این که در حال انجام دادن مذاکرات غیر مستقیم با ایران در زمینه پرونده هسته‌ای هستیم، با آن‌ها مذاکرات غیرمستقیمی هم درباره اطمینان‌یافتن از آزادسازی زندانیان‌مان انجام می‌دهیم.

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران این گفت‌گو را به همراه بری روزن، دیپلمات ۷۷ ساله‌ پیشین آمریکایی انجام داد که برای آزادسازی شهروندان زندانی انگلیسی، فرانسوی، آلمانی، استرالیایی و سوئدی در ایران اعتصاب غذا کرده و خواستار آن است هیچ‌ توافقی بدون آزادسازی آن‌ها انجام نشود. او یکی از دیپلمات های آمریکایی بود که در سال‌های ۱۹۸۱-۱۹۷۹ [و در جریان اشغال سفارت آمریکا]، در ایران گروگان گرفته شده بود.مالی درباره اعتصاب روزن گفت: من با تعدادی از خانواده‌های زندانیان صحبت کرده‌ام که واقعا قدردان کار روزن بوده‌اند اما آن‌ها در عین حال، از او می‌خواهند اعتصابش را بشکند، خواسته‌ی من هم همین است، چون کارش پیام خود را فرستاده است.

روزن گفت، با درخواست مالی، پزشکانش و دیگران، به توافق رسیدند که او پس از قرار مصاحبه، اعتصابش را بشکند.

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران در بخش دیگری از این گفت‌وگو در پاسخ به این که آیا امکان دارد آمریکا و ایران به طور مستقیم مذاکره کنند، گفت: ما چیزی در این باره نشنیده‌ایم. از آن استقبال خواهیم کرد.

 


 

به اشتراک بگذارید
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، مورد بررسی ما قرار خواهد گرفت اما در سایت منتشر نخواهد شد.
  • در این بخش از امکان ِ پی گیری حقوقی و قضاییِ مطالب ارسال شده توسط مخاطبان برخورداریم.